2019. november 13. | 06:37

A Venturi csapat a Mercedes támogatásával a csúcsra tör.

Társszerző: Hajdu Balázs

A 2018/2019-es szezon kiválóan sikerül a Venturi Racing számára. Az előttünk álló idénynek már a Mercedes támogatásával vágnak neki, céljuk, hogy az élre törjenek. A monacói istálló színeiben Felipe Massa és Edoardo Mortara is szerződést hosszabbított.

Öt év várakozás után a legutóbbi idényben szerezte meg a csapat az első futamgyőzelmét Hongkongban, emellett további két alkalommal tudtak dobogóra állni. A szezon második felében megbízhatósági problémák hátráltatták őket, így megszületett az igény a váltásra. A Mercedes-Benz EQ éppen ebben az időszakban kívánt beszállni a sorozatba, és mindezt a Venturi motorszállító és alkatrészbeszállító partnereként teszi. Susie Wolff csapatfőnök sokat vár az együttműködéstől.

Felipe Massa jelentős Forma-1-es tapasztalattal rendelkezik, így tudja, milyen a Mercedesek ellen küzdeni. Az előző idényben már a Formula-E sorozatban is letette névjegyét: a 38 éves pilóta Monacóban felállhatott a dobogóra, Párizsban pedig az esővel is megküzdve kapaszkodott fel a 9. helyre. A népszerű brazil versenyzőt sokan kritizálták, így természetesen kettőzött bizonyítási vággyal vág majd neki a 2019/2020-as idénynek.

A svájci Edoardo Mortara szolgáltatta a Venturi első győzelmét a Formula-E sorozatban. Ami a pályán elért eredményt illeti, Mortara csak a második helyen ért célba, ám Sam Bird kizárását követően övé lett az első helyezésért járó trófea. A 32 éves pilótának egyébként nem volt könnyű szezonja: a győzelmet követő 8 versenyen 6 alkalommal nem tudta befejezni a viadalt, a másik két futamon pedig nem szerzett pontot. A svájci versenyzőt több szál is a Mercedeshez köti, talán ennek is köszönhető, hogy a következő idényben is lehetőséget kap az elektromos autók bajnokságában. A korábbi F3 Euroseries bajnok hatalmas tapasztalattal rendelkezik az utcai versenyek terén, kétszer is meg tudta nyerni a nagy presztízzsel bíró Makaói Nagydíjat.

Érdekes szezonnak nézünk elébe. Te mit vársz a Venturi-Mercedes együttműködéstől?