95 647 Ft
100 697 Ft
D 633 Ft

Kettős M1RA győzelem a TCR második hungaroringi futmán! GT Open - 2. Nap

A pole-ból induló Francisco Mora nyerte a TCR Europe második futamát a Hungaroringen, őt csapattársa, Nagy Dániel követte.

Az élről induló Mora szépen kapta el a rajtot a M1RA-festésű Hyundai-jal, de nem örülhetett sokáig, mert a 2-es kanyarban belső íven el ment mellette Francisco Abreu. Mögöttük Julien Briché, Nagy Dániel, Josh Files  és Dusan Borkovic haladt a Mansell kanyar felé. A bajnokesélyes az első három körben ostromolta Filest. A csata hevében a 11-es kanyarból kifele összeértek, melynek következtében Borkovic autója irányíthatatlan lett, így kiállni kényszerült. Eközben az élen Mora üldözte Abreut, Nagy Dani pedig a harmadik helyért ostromolta Brichét, aki a pályahatárok folyamatos átlépése miatt áthajtásos büntetést kapott, akárcsak Vernay és Azcona. A versenytáv felénél Mora visszaállt az élre, majd Nagy Dani is megelőzte a portugál, Abreut, aki mellett pár körrel később a két HELL-es Honda is átlépett. Így Files feljött harmadiknak, Tassi pedig negyediknek. Pár körrel a verseny vége előtt a két M1RA-s meglógott az élen. Francisco Mora megszerezte első győzelmét a TCR Europe-ban csapattársát, Nagy Dánielt megelőzve. Ez Michelisz Norbi csapatának első kettős sikere az Európa-kupában! Josh Files állt fel a dobogó harmadik fokára, mögötte Tassi Attila zárt, aki a szombati kiesését egy negyedik hellyel szépítette. Abreut végül az ötödik helyen intette le a kockás zászló, Barr és Richard futott be mögötte. A nyolcadikként a 21. helyről induló Stefano Comini ért be. Ficza Ferenc az ötödik helyről rajtolva a kilencedik helyet csípte meg végül a DSG váltós Cuprával. Az utolsó pontot Stian Paulsen zsebelte be. Akárcsak szombaton, a ma is sokan estek ki, ugyanis összesen hat versenyző nem tudta befejezni a futamot, ők a következők: Danny Kroes, Jean-Karl Vernay, Jedlóczky L. Márk, Cedric Piro, Igor Stefanovski és Dusan Borkovic.

Euroformula Open

Az Euroformula Open vasárnapi versenyén bőven volt helycsere és kontakt. A pole-ból induló spanyol Bent Viscaal a második helyen ért célba, ugyanis a második helyről rajtoló Felipe Drugovich megelőzte. A dobogó harmadik fokára a hatodik rajtkockából induló Marcos Siebert állt fel. A Radical European Masters sorozatnak ma két versenye is volt, ahol nem volt hiány izgalomban és nem is kímélték egymást. A GT3-as sorozatnak ma egy időmérője és egy versenye volt. A tegnapi esős időre ma már semmi nem emlékeztetett, tűző nap és 30 Celsius-fok körüli hőmérséklet uralkodott. A 60 perces futam alatt bőven voltak helycserék.