2020. július 31. | 11:58

Milliárdokból újították fel az átkelőt, amit májusban újra le kellett zárni a forgalom elől.

Csütörtökön kamionok hajtottak az M0-s autóút déli szektorában a hárosi Duna-hídra. A híd felújítása két évet vett igénybe, májusban készültek el a munkákkal. Még abban a hónapban át is adták a forgalomnak az átkelőt, de nem sokkal később újra lezárták azt.

A híd tehát még nincs kész, csütörtökön 30, egyenként 20 tonnás kamiont használtak a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szakértői a próbaterhelés során. A mérések elsődleges eredményei augusztus elejére várhatók.

Az RTL Híradó a kivitelező Strabag Zrt.-t és a megrendelő Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.-t (NIF) is kereste, de egyik sem akart nyilatkozni. A NIF kiadott egy hosszú közleményt a híd állapotával kapcsolatban, amelyben tételesen cáfolta az elmúlt hetekben napvilágot látott feltételezéseket és találgatásokat.

„A vizsgálatok eredményei alapján dönthetnek arról, hogy szükséges-e a hídon bármiféle további beavatkozás, és ha igen, milyen műszaki tartalommal és ütemezésben. A híd önsúlya a rekonstrukció nyomán nem nőtt és semmi nem támasztja alá azt a feltételezést sem, hogy a felújítás után a híd süllyedni kezdett. Azok a felvetések is alaptalanok, amelyek szerint a szélmozgásra is rosszul reagál a felújított útpálya. A felszerkezet egyes részeit és a saruk állapotát kell megvizsgálni. A híd szerkezeti elemeinek hibája az elmúlt 30 évnyi használat alatt alakult ki” – olvasható a cég közleményében.

A csatornának nyilatkozó szakértő szerint a szakemberek már tudják, hogy hol a probléma, de szerinte még évek, mire újra járható lesz a hárosi Duna-híd. Az M0-s déli szektorának felújítására 26 milliárdot szánt a magyar állam, emlékeztet az RTL Híradó. Az úton a felújítás megkezdésekor naponta átlag 120 000 jármű haladt át.