7. Érkezés - idegenek utazókapszulája
Denis Villeneuve rendező egy másik filmje már szerepelt a listán, mivel ő felel a Dűne rebootjáért is, azonban az Érkezésben nem feltétlenül a látványra helyezte a hangsúlyt, hanem a kommunikációra. Mivel a Földre utazó idegenek nem vérszomjas szörnyekként jelennek meg és nem is pusztítani akarnak, hanem az Amy Adams által játszott nyelvésszel lépnek kapcsolatba és a két faj között kialakuló, egymást megérteni kívánó kapcsolat áll a film középpontjában.
A nyelvészprofesszor madzsong segítségével kommunikál a földönkívüliekkel és azon fáradozik, hogy megállítsa a hadsereget, akik a támadót látják az idegenekben, viszont a főszereplő a harc helyett a megismerést és a kapcsolatfelvételt szorgalmazza.
Ahogy a Dűne esetében és Villeneuve más filmjeiben is megszokott, a rendező hatalmas sztárparádét vonultat fel. Amy Adams mellett Jeremy Renner, Forest Whitaker és Michael Stuhlbarg is a főszereplők között van.
Az amerikai író, Ted Chiang rövid történetén alapuló film rengeteg elismerést kapott a kritikusoktól és a nézőközönségtől egyaránt, a 89. Oscar-Gálán 8 jelölést kapott, amelyből a Legjobb Hangtechnika-díjat be is zsebelte, de BAFTA, Critics’ Choise és Golden Globe-jelölésekben is bővelkedett Villeneuve alkotása. Az Amerikai Filmintézet pedig a 2016-os év tíz legjobb filmje közé sorolta az érkezést.
Persze ahogy a lista előző elemeinél megszokott, a látvány is igencsak fontos eleme a sci-fi műfajnak és bár az Érkezés nem az űrben játszódik, hanem Montana hegyvidékén, a legfontosabb és legfuturisztikusabb elem miatt szerepel itt.
A hétlábú, heptapod nevű lények egy hosszúkás, tojás alakú siklóval érkeznek az amerikai Montanába, és a gépükről nem tudni, hogy gyors-e vagy képes meghajlítani a teret, csupán egy hajó.Viszont ebben rejlik a szépsége, mivel egy egyszerű, teljesen letisztult járműről van szó és az idegeneket minden film az embernél intelligensebb fajnak mutatja be, így miért ne lehetne űrhajójuk is sokkal kifinomultabb és gyakorlatiasabb, mint a mi fémedényeink?
Az idegenek űrkapszulája egyébként nem a tojás vagy egy lávalámpa után kapta alakját, hanem a 15 Eunomia nevű kisbolygóról mintázták, amely egy nagyjából 268 km átmérőjű aszteroida és a legnagyobb az Eunomia aszteroidák között, amelyek a Mars körül forognak.