Amerikában szó szerint bármi rendszámot kaphat, még egy dodzsem is, amit egy unatkozó nyugdíjas saját maga készített és használ.
Amerikában egy úr készített egy nagy dodzsemet, ami még rendszámot is kapott.
Ki ne vágyott volna a búcsúk és vidámparkok egyik legizgalmasabb játékára felülni? A dodzsem maga volt az olcsó gumicukor szagának és hangos zene egyvelegének mentsvára, a gyermeki felelőtlen száguldás és (az esetek nagy részében) következmények nélküli ütközés netovábbja.
Persze a szülők – amellett, hogy sokallták a rá herdált pénzt – féltették csemetéjüket a veszélyes szórakozástól, mégis, amikor eljött a lehetőség, a legtöbb gyerek újra át akarta élni az adrenalinlöketet. Úgy tűnik, vannak emberek a Földön, akiket annyira megihletett az életérzés, hogy felnőttkorukra sem tudtak megszabadulni a vágytól.
Az alábbi videón látható amerikai nyugdíjas úriember ráadásul nem csupán vett egy kiszuperált darabot, amit kitett a kertjébe, hanem épített egy saját dodzsemet, amit legálisan használhat az utakon. Az egyszerre bizarr és megmosolyogtató látvány mellé szokatlan hang is társul, a járgány meghajtásáért ugyanis nem az áramszedő felel, hanem egy Chevrolet Aveo négyhengeres benzinmotorja.
A motor mellett a váltó is átkerült, azonban lényegében fordítva, így hátsókerék-meghajtású és farmotoros lett a jármű – melynek elején csak egy kerék van, így az igazi játékhoz hasonlóan elég kicsi fordulókörrel rendelkezik. Az alapot az 1953-ban használt dodzsemek adták, azok pontos mását láthatjuk viszont, ám méreteit tekintve éppen duplájára nőtt a saját megvalósítás – a kényelem és a motor helyigénye miatt. Így akkora, mint egy kompakt autó: közel 4 méter hosszú.
A tulajdonos hosszú időt töltött egy közeli vidámparkban, hogy pontos méretarányokat vegyen a valódi tárgyakról, majd hungarocellből készítette el az modellt, ami alapján öntőformát gyártott. Ez adta az alapot a végleges, üvegszálas karosszériához. Arról nem kaptunk információt, hogy mekkora összegbe és mennyi idejébe került a projekt, de az eredmény magáért beszél.
Az már csak hab a tortán, hogy – akár az eredeti dodzsemeknél - biztonsági öv, ajtók és szélvédő sem található rajta, mégis kapott rendszámot. Igaz, a hatóság háromkerekű motorként regisztrálta a férfi csodajárgányát. Ehhez foghatót még az egyedi autók gyűjtőhelyének számító AMTS-en sem láttunk idén, pedig ott is akadt pár csemege.