2021. október 19. | 09:57

Ez tényleg működik?

Nem szeretjük bevallani magunknak sem, mert cikinek tűnhet, de ettől még így van: mihelyt egy kicsit ad az ember a megjelenésére, valahogy egyből jobban kihúzza magát, mintha nőtt volna pár centit. És lélekben ez is történik. A mindennapi agyonnyűtt és rutinból felhúzott ruhadarabok után valódi felfrissülést jelent testnek és léleknek egyaránt, ha a gardróbban a kicsit jobb napokra tartogatott nadrág után nyúlsz, gondosan kiválasztod hozzá az inget vagy akár a country style hosszú ujjú pólót, és a végén még feldobod egy lezser zakóval vagy egy egyszerű pamutsállal, majd belenézel a tükörbe, és azt mondod: Wow, na ez már igen!

Az önbizalom oda-vissza hat

Amikor így érzel, jó eséllyel a környezeted is ezt fogja érzékelni, mégpedig két oknál fogva. Egy: mert teljesen objektíven szemlélve is minden bizonnyal stílusosabb, elegánsabb, vagy egyszerűen csak más vagy, mint amilyen egyébként szoktál lenni, és bármelyik eset áll is fenn, az csak pozitív lehet. Kettő: ha elégedett vagy magaddal, az egyből jelentősen megnöveli az önértékelésed aktuális szintjét, ez pedig egy öngerjesztő folyamatot indít be. Azaz minél nagyobb az önbizalmad, ez annál erősebben sugárzik ki a környezetedre, akik egy magabiztos, pozitív energiájú embert látnak benned, és ennek megfelelően pozitív visszacsatolást fogsz kapni tőlük – ami pedig tovább erősíti az önbizalmadat. Készülj fel rá, hogy a nőismerőseid megdicsérnek, hogy milyen jól nézel ki, mintha kicseréltek volna, de talán ennél is fontosabb az emberekre gyakorolt tudattalan hatás és benyomás. A magabiztos, jó megjelenésű férfiak (legalábbis ha az megalapozott, és az illető nem esett át a ló túloldalára) bizalmat ébresztenek másokban, keresik a társaságát és könnyebben elfogadják, amit mond. Oké, azt nem állítjuk, hogy varázsütésre megváltozik az életed, de azt igen, hogy aktuálisan mindig tehetsz a jobb, magabiztosabb közérzetedért pusztán csak az öltözködés segítségével.

Alkalmazd tudatosan!

Ha ezt tudatosítod magadban – a legjobb módja: próbáld ki! –, onnantól miért is ne használnád célzottan? Azokban a helyzetekben, amikor fontos, hogy megbízhatóságot, stabilitást sugározz (például egy tárgyalás, egy konferencia vagy egy randevú során), erre tudatosan is ráerősíthetsz azzal, hogy kiemelten odafigyelsz a jó megjelenésre. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy látványosan ki kell öltözni, sőt, arra érdemes odafigyelned, hogy ne „öltözd túl” az adott eseményt. A stílust és az elegancia fokát mindenkor az adott helyzethez kell igazítani: egy teljesen átlagos hétköznapi programra is öltözhetsz úgy, hogy jól és magabiztosan érezd magad, miközben semmi extrát nem viselsz.

A dolog lényege a céltudatos és gondos választásban áll, mégpedig nagyjából így:

Belövöd az esemény igényelte stílust; ezzel összhangban kiválasztasz egy alapdarabot a ruhatáradból, ami eleganciájában egy hajszállal inkább kicsit fölé, mint alá lő az alkalomnak, és amiben komfortosan érzed magad.

Szerencsés esetben ez egy nadrág, de kiindulhatsz bármi másból is – a fontos az, hogy egy olyan ruha legyen (zakó, ing vagy akár póló is lehet), ami

a) megy a pillanatnyi hangulatodhoz,

b) nem kell szégyenkezned benne mások előtt,

c) önbizalmat ad,

d) kényelmes,

e) természetesen tudsz benne viselkedni, azaz önazonos vagy benne.

Ha ez a bombabiztos, tuti darab megvan, gondosan válogasd ki hozzá a stílusában, anyagában, színében és mintájában hozzá illő többi ruhadarabot, majd lehetőleg dobd még fel valami kis egyediséggel: egy sállal, karkötővel, egy markáns övvel vagy egy napszemüveggel stb.;

Ne feledkezz meg a harmonizáló kiegészítőkről: öv, cipő, óra, esetleg táska, sál, kabát;

Amire szintén fordíts gondot: borotválkozás vagy szakállápolás, a frizura, diszkrét parfüm és a tiszta cipő!

Erősíts rá az erényeidre, és tompítsd a kevésbé előnyös vonásaidat

Ezek a praktikák is jó hatással lesznek a magabiztosságodra. Széles a vállad? Az ingek önmagukban is nagyon jól állnak neked, és ha az alkalom megengedi, akár fel is tűrheted az ujját, ami még férfiasabb megjelenést kölcsönöz majd. Van egy kis pocakod? Válassz egy alul passzés pólóinget, ez nem engedi láttatni azt, amit nem szeretnél. A farmer szinte minden helyzetre jó megoldás, csak figyelj az alkatodhoz illő szabásra: ha van egy kis súlytöbbleted, se túl alacsony, se túl magas ne legyen a derékrész, és ha szükséges, egy – akár rejtett gumírozású – övvel biztosítsd a stabil rögzítést. De ha bevállalósabb vagy, direkt stílusosan fog mutatni egy hangsúlyos nadrágtartó, ami ráadásul extrán kényelmes.

Egy a lényeg: legyél kicsit rendhagyó a napi rutinhoz képest, és tedd ezt odafigyeléssel, miközben megmaradsz a komfortzónádon belül.