2022. május 11. | 15:18

A fogászati implantátum korunk legkorszerűbb eszközének számít a fogpótlásban. Népszerűsége egyre nő, ami nem véletlen, hiszen tartósan képes pótolni az elvesztett fogakat és visszaadni a rágási funkciókat.

Mit helyettesít a fogászati implantátum?

A fogászati implantátum egy olyan mesterséges foggyökér, amit titániumból készítenek el. Előnye, hogy képes helyettesíteni az elvesztett fog gyökerét akár teljes mértékben is. A felhasznált alapanyag, a titán kivételes előnye, hogy biokompatibilis, azaz az emberi szervezet képes arra, hogy teljes mértékben befogadja. Nem allergizál, nem okoz semmiféle szöveti reakciót, nem vezet károsodáshoz sem az immunrendszerben, sem lokálisan.

A fogászati ​​implantátumok formája és mérete eltérő lehet annak függvényében, hogy a páciensnek milyenek az egyéni szükségletei. A behelyezés és a gyógyulási periódus után az implantátum “szervül”, azaz beépül az állcsontba és lehetővé teszi a normál rágási képesség visszanyerését.

Milyen esetekben lehet fogászati implantátumra szükséged?

Minden olyan esetben, amikor:

  • tartós megoldást keresel a hiányzó fogak pótlására.
  • vissza szeretnéd nyerni a foghiánnyal elvesztett rágási funkciókat.
  • olyan fogpótlást szeretnél, ami az eredeti foghoz hasonló módon terhelhető.
  • esztétikusan szeretnél kinézni.
  • azt szeretnéd, ha a végeredmény a megszólalásig hasonlítana a természetes fogakhoz.

Nem kell aggódnod: a fogászati implantátum beültetése biztonságos

Az implantátumok alkalmazása mindig alapos tervezést, előkészítést, valamint precíz kivitelezést igényel. Ehhez pedig tapasztalat kell. A budapesti Jildent Clinique fogimplantációs beavatkozásai nem járnak jelentősebb kockázattal, hiszen napjainkra már egy korszerű és biztonságos eljárásrend szerint végzik őket.

A műtétet mindig alapos kivizsgálási és tervezési szakasz előzi meg, amely során minden kérdésedre és kétségedre kimerítő és megnyugtató válaszokat keresnek. Részletesen elmondják a beavatkozás folyamatát, beszélnek a gyógyuláshoz szükséges teendőkről, majd az implantátum további sorsáról.

Milyen esetekben nem alkalmazható fogászati implantátum?

Az esetek nagy többségében a fogászati implantátumok alkalmazhatóak fogpótlásra; még súlyos fogágybetegségek vagy balesetek okozta csonthiány és fogvesztés miatt kialakuló természetes csontleépülés esetén is. Ilyenkor szükség lehet a fogászati implantátum beültetését megelőzően csontpótló eljárások elvégzésére is.

Viszont erős dohányzás vagy rendkívül rossz szájhigiénia esetén nem javasolt a fogimplantáció, mert jóval nagyobb az esélye a fogimplantátum kilökődésének. A súlyos, kezeletlen cukorbetegség; a véralvadási zavarok; bizonyos gyógyszerek szedése vagy egy korábbi sugárterápia is meggátolhatja a beavatkozás sikerességét.

A fogászati implantátum jobb életminőséget biztosít, neked is lehetőséget teremt arra, hogy visszanyerd a mosolygás örömét.