2020. január 27. | 12:49

Fernando Alonso 2020-ban nem indult a Daytonai 24 órás viadalon, azonban tavalyi csapata nélküle is behúzta a maratoni versenyt.

A Wayne Taylor Racing Konica Minolta által támogatott Cadillacjét idén Kobajasi Kamui, Scott Dixon, Renger van der Zande és Ryan Briscoe vezette a győzelembe minden idők leghosszabb távján. Csupán öt sárgazászlós szakasz volt, így az élmezőny 833 kört tudott teljesíteni.

A 10-es számú Cadillac utolsó etapjában Kobajasi ült a volánnál, így ő is lépte át a célvonalat 65 másodperces előnnyel a 77-es rajtszámú Mazda RT24-P előtt, amely a poleból vágott neki a távnak Olivier Plával, Tristan Nunezzel és Olivier Jarvisszal. Míg a dobogó legalsó fokára szintén egy Cadillac alakulat állhatott fel, Sébastien Bourdais, Loïc Duval és Joao Barbosa személyében.

A GTLM kategóriában is a tavalyi győztes, a BMW Team RLL 24 -es rajtszámot viselő BMW M8 GTE nyert Jesse Krohn, Chaz Mostert, John Edwards és Augusto Farfus irányítása alatt.

Az LMP2 mezőnyben a DragonSpeed autója volt a leggyorsabb Ben Hanleyvel, Colin Braunnal, Henrik Hedmannal és Harrison Newey-val a volánnál.

A GTD-osztályban a Paul Miller Racing Lamborghinije volt a leggyorsabb. Így Bryan Sellers, Corey Lewis, Madison Snow és Andrea Caldarelli állhatott fel a dobogó legfelső fokára a kategóriájukban.

Idén nem volt olyan izgalmas a futam mint tavaly, viszont semmit sem von le a sportértékéből. Minden tiszteletem ezeké a pilótáké!

A 2020-as Daytonai 24 órás verseny legizgalmasabb pillanatait az alábbi videóban megnézheted, ha lemaradtál róla.