Max Verstappen rajt-cél győzelmet aratott, lényegében egyetlen említésre méltó momentum volt az egész futamon.
Az európai nézők számára nem túl baráti időpontban, vasárnap reggel 7:00-kor rajtoltak el a versenyzők Szuzukában. Az élről a világbajnoki címvédő, Max Verstappen várhatta a piros lámpák kialvását, aki egy szenzációs kört futott az időmérő edzés legvégén. A holland ezzel maga mögé utasította a favoritnak számító McLareneket.
A Verstappen mellől induló Norris a rajtkockában úgy foglalta el a helyét, hogy vetélytársa autója felé fordult kissé rézsútosan. A címvédő is így cselekedett. Ennek ellenére elmaradt köztük a várva vált kiélezett csata. Az egész futamon egymás mögött kocsikázott Verstappen, Norris, Piastri és Leclerc, egyikük sem próbálkozott előzési kísérlettel sem.
Leszámítva egyetlen esetet. Történt ugyanis, hogy Verstappen és Norris egy körben hajtott a boxba friss abroncsokért. A McLaren szerelői voltak a gyorsabbak, Norris Verstappen mellé sorolt be a boxutcában. Amikor nyomhatta a gázt, a brit félig a füvön próbálta megelőzni riválisát, mondani sem kell, nem járt sikerrel.
Norris megpróbálta bepanaszolni Verstappent, mondván, hogy nem hagyott neki elég helyet. A versenybírák vizsgálták az esetet, de senkinek sem szabtak ki büntetést. A futam után a történteket látva Verstappen meg is jegyezte, ez egy igen drága fűnyíró, utalva Norris autójára.
Verstappen új csapattársa, a japán Cunoda Júki nem tudott jól szerepelni első Red Bullban töltött versenyén, csak a tizenkettedik helyen végzett. A szurkolók ennek ellenére őt választották meg a nap versenyzőjének, amolyan vigaszdíjként.
Egyelőre úgy fest, a McLaren kimagaslik a mezőnyből, Verstappen azonban a harmadik vagy negyedik legerősebb kocsival is versenyben tud maradni a világbajnoki címért folytatott csatában. Körvonalazódik egy Norris-Verstappen csata a végső elsőségért, jelenleg a brit vezet, ám mindössze egyetlen ponttal.
A 2025-ös Japán Nagydíj végeredménye:
1. Max Verstappen (Red Bull) 25 pont
2. Lando Norris (McLaren) 18 pont
3. Oscar Piastri (McLaren) 15 pont
4. Charles Leclerc (Ferrari) 12 pont
5. George Russell (Mercedes) 10 pont
6. Kimi Antonelli (Mercedes) 8 pont
7. Lewis Hamilton (Ferrari) 6 pont
8. Isack Hadjar (RB) 4 pont
9. Alexander Albon (Williams) 2 pont
10. Oliver Bearman (Haas) 1 pont
11. Fernando Alonso (Aston Martin)
12. Cunoda Júki (Red Bull)
13. Pierre Gasly (Alpine)
14. Caralos Sainz (Williams)
15. Jack Doohan (Alpine)
16. Nico Hülkenberg (Sauber)
17. Liam Lawson (RB)
18. Esteban Ocon (Haas)
19. Gabriel Bortoleto (Sauber)
20. Lance Stroll (Aston Martin)
A pilóták pontversenyének élmezőnye:
1. Lando Norris (McLaren) 62 pont
2. Max Verstappen (Red Bull) 61 pont
3. Oscar Piastri (McLaren) 49 pont
4. George Russell (Mercedes) 45 pont
5. Kimi Antonelli (Mercedes) 30 pont
6. Charles Leclerc (Ferrari) 20 pont
A csapatok pontversenyének élmezőnye:
1. McLaren 111 pont
2. Mercedes 75 pont
3. Red Bull 61 pont