Fordító: Hajdu Balázs
Overlanding sorozatunkon keresztül betekintést nyerhetsz abba, hogyan jut el egy magyar páros Budapestről Szingapúrba - autóval. Korábbi megpróbáltatásaikat lent, a lap alján érheted el.
Evelin és Ferenc így írt arról, miként navigálnak hosszú útjuk során:
A Budapesttől Szingapúrig tartó utazásunkra egy körülbelüli,
körvonalas útvonaltervet állítottunk össze, melyre az összes navigációs rendszerünket alapoztuk. Evelin összeállított egy útikönyvet a lehetséges látnivalókról, alapvető információkkal az országokról és valutákról, valamint kinyomtatott egy Google Maps képernyőképet minden érintett országról. Ez adja utazásunk körvonalait, a részletes navigáció elérése érdekében viszont főként a Maps.me alkalmazásra hagyatkozunk.
Maps.me
A
Maps.me egy okostelefon, illetve táblagép alkalmazás, melyet offline üzemmódban lehet használni. Egyszerűen lenyűgöző. Vannak hibái, de az esetek 99%-ában kiválóan működik.

Mivel ez egy offline térkép, így a legfrissebb munkálatokat, módosításokat nem érzékeli, ám ettől eltekintve nagyon jó navigációs eszköz. A legtöbb földutat is ismeri. Korábban Afrikában is használtuk, ott is megdöbbentően sok elhagyatott úton volt a segítségünkre.
Ingyenes és internetes kapcsolat nélkül működik
Amellett, hogy a Maps.me igazán remekül működik, ingyenes, és még internet sem kell hozzá. Az alkalmazást a fő navigációs eszközünkre, a műszerfalra szerelt
iPad Air-re töltöttük le, az összes érintendő ország térképével együtt.
Bad Elf
Annak érdekében, hogy az iPad felismerje mindenkori helyzetünket, használnunk kell egy
Bad Elf nevű GPS eszközt, mely a táblagéphez, vagy az iPhone-hoz Bluetooth-on keresztül kapcsolódik.
Egy dolgot érdemes tudni a Maps.me alkalmazásról: látszólag, mindig a legrövidebb utat ajánlja fel, melybe a földutak is beletartoznak. Ez azért jó, mert olyan helyekre is eljuthatsz, ahová egyébként nem. Ezeken az utakon nagy hasznát vesszük a négykerék-meghajtásnak. Ezeket az utakat könnyedén el lehet azonban kerülni, ha megadunk néhány olyan pontot, melyet feltétlenül érinteni szeretnénk.

Google Térkép
Mivel minden országban veszünk helyi telefonkártyát, melyhez internetes hozzáférés is jár, néha a
Google Térképet is tudjuk használni. A Maps.me alkalmazás által kalkulált útvonal ellenőrzésére szoktuk igénybe venni, ám nagyon hasznos lehet egy zsúfolt nagyvárosban is.
iOverlander
Ez nem feltétlenül navigációs alkalmazás, azért nagyon sokat tud segíteni az
iOverlander, főleg ha kempinget keresünk az éjszakára. Amikor megtaláltad a megfelelő helyet a beépített térképen, az alkalmazást össze lehet kötni a Maps.me térképével, így az iOverlander által felajánlott kempinget egy kattintással megtalálhatjuk.

iPad, Maps.me, Bad Elf, Google Térkép, iOverlander
Nem használunk tehát semmi bonyolultat. A földutakat mi pedig nem kikerülni szeretnénk, hanem éppen ellenkezőleg, keressük őket. Ezekkel az alkalmazásokkal könnyebb megoldani a nehéz helyzeteket.

Az írás július 23-án került publikálásra.
A Budapest-Szingapúr overlanding-sorozat eddigi részei:
Forrás: