2022. január 22. | 15:55

Több csapat is új pilótafelállással várja a 2022-es idény kezdetét, sőt, újonc is lesz a rajtrácson.

Nézzük, mely csapatok és versenyzők vesznek részt a Száguldó Cirkusz idei kiírásában!

Mercedes

• Lewis Hamilton – #44
  • George Russell – #63

George Russell lesz a hétszeres bajnok, Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél. Russell a helyére a Valtteri Bottas helyére érkezik, aki öt szezon után elköszönt a csapattól. Bottas segítségével öt konstruktőri címet nyert a német istálló, így összesen már zsinórban nyolcszor bizonyultak legyőzhetetlennek e téren az Ezüst Nyilak.

Persze ehhez az is kell, hogy Hamilton rajthoz álljon idén, egyelőre ugyanis nem erősítette meg Toto Wolff, hogy számíthat-e a brit szolgálataira.

Red Bull

• Max Verstappen – #1
  • Sergio Perez – #11

Minden figyelem a Red Bull autóira szegeződik, hiszen a 2021-es szezonban az egyéni pontversenyt az energiaitalosok ásza, Max Verstappen nyerte. A holland a szokásos 33-as rajtszám helyett ebben az évben az 1-es számmal versenyez, amely a világbajnok pilótát illeti meg, Hamilton azonban rendre nem élt ezzel az opcióval.

Sergio Perez kapott egy újabb évet a bizonyításra. Bár nem igazán tudta tartani a lépést Verstappennel, mégis hasznos szolgálatot tett a csapat számára, például a szezonzárón, amikor hősiesen védekezett Hamilton ellen.

Ferrari

• Charles Leclerc – #16
  • Carlos Sainz – #55

Carlos Sainz a második szezonjára készül a Ferrarinál, amely elhappolta a harmadik helyet a konstruktőri versenyben a McLarentől. A kiszivárgó hírek alapján erős lehet a Ferrari, amely már jó ideje készülhetett az idei évadra, hiszen a bajnoki csatározásban nem volt érdekelt. Az olaszok így tehát voltaképpen lépéselőnyben vannak.

Sainz csapattársa Charles Leclerc lesz idén is, aki szeretne visszavágni a spanyolnak azt követően, hogy kikapott tőle 2021-ben.

McLaren

• Daniel Ricciardo – #3
  • Lando Norris – #4

Lando Norris legyőzte a tapasztaltabb Daniel Ricciardót. Az ausztrál első McLarenes éve nem éppen úgy alakult, ahogyan azt ő maga és a csapat várta. A wokingiak nagy versenyt vívtak a tavalyi szezon során a Ferrarival, a szezon végére kissé leeresztettek és be kellett érniük a negyedik hellyel a konstruktőri versenyben.

Monzában kettős győzelmet aratott a McLaren, s abban bíznak Norrisék, hogy 2022-ben többször harcolnak ilyen előkelő helyekért.

Alpine

• Fernando Alonso – #14
  • Esteban Ocon – #31

Az Alpine csapatánál sem lesz változás. A franciák erős szezont zártak 2021-ben. Fernando Alonso hosszú idő után ismét felállhatott a dobogóra, a Magyar Nagydíjon pedig éppen a spanyol segítségével aratott ragyogó győzelmet Esteban Ocon.

A páros célja, hogy felvegye a harcot a McLaren és a Ferrari csapatával, sőt, talán túl is szárnyalja őket.

AlphaTauri

• Pierre Gasly – #10
  • Yuki Tsunoda – #22

Cunoda Júki már nem számít újoncnak, hiszen a második szezonjára készül az AlphaTauri színeiben. A 2021-es szezonban fantasztikusan teljesítő Pierre Gasly a pontverseny kilencedik helyét csípte meg a korábban Toro Rosso néven futó istállóval.

Aston Martin

• Sebastian Vettel – #5
  • Lance Stroll – #18

A négyszeres bajnok Sebastian Vettel az Aston Martinnál folytatja, a márka ezen a néven második teljes Forma-1-es szezonjára készül. Lance Stroll is marad a csapatnál, amely arra készül, hogy előre lépjen a hetedik pozícióból.

Williams

• Nicholas Latifi – #6
  • Alex Albon – #23

A Williams a 2022-es szezonnak megváltozott felállással vág neki: a Mercedes istállójához távozó George Russell helyét az egy éves pihenője után Alex Albon veszi át. Albon társa Nicholas Latifi lesz, aki marad a csapatnál.

A Williams 2021-ben 23 pontot szerzett, ezzel az Alfa Romeo és a Haas csapata előtt végzett a tabellán.

Alfa Romeo

• Csou Kuan-jü – #24
  • Valtteri Bottas – #77

Az Alfa Romeo teljesen új pilótafelállással várja az új idényt. Kimi Räikkönen visszavonult, helyére egy másik finn, Valtteri Bottas érkezik a Mercedestől. Bottas komoly erősítés lehet, főleg, ha sikerült néhány olyan dolgot ellesnie korábbi csapatánál, amit az Alfa hasznosíthat.

Antonio Giovinazzival nem hosszabbított szerződést a csapat, helyére a Formula 2-ből Csou Kuan-jü-t igazolták le. Ő lesz az F1 történetének első kínai versenyzője. Nevét angolosan Zhou Guanyu formában írják, mi azonban ragaszkodva a magyar helyesírás szabályaihoz Csou Kuan-jü formában fogjuk emlegetni itt az Alapjáratnál.

Haas

• Nikita Mazepin – #9
  • Mick Schumacher – #47

Pontosan ugyanazzal a párossal vág neki a Haas az új évadnak mint a tavalyinak. Most már sem Nikita Mazepin, sem Mick Schumacher nem számít majd újoncnak. Céljuk nem lehet más, mint hogy megszerezzék első pontjaikat.

A két ifjú versenyző leginkább a mezőny végén volt kénytelen körözni, bár pár alkalommal sikerült mindkettejüknek csatázni néhány jobb autóval, ami kész csoda annak fényében, hogy a Haas milyen szintet képviselt és hogy nem igazán eszközölt fejlesztéseket a szezon során. Minden erejükkel koncentrálhattak 2022-re, kiderül, hogy ezt a helyzetet sikerült-e előnnyé kovácsolni a Williams és az Alfa Romeo csapatával szemben.