2022. március 11. | 13:29

Megkezdődött a Formula 1-es csapatok szezon előtti tesztje Bahreinben.

Az AlphaTauri színeiben versenyző Pierre Gasly bizonyult a leggyorsabbnak a háromnapos tesztsorozat nyitónapján Bahreinben. A francia versenyző mögött a Ferrari párosa, Carlos Sainz és Charles Leclerc végzett, ami bizakodásra adhat okot a csapat szurkolói számára. A maranellóiak autója már a barcelonai teszteken is meglehetősen gyorsnak tűnt, sőt, a riválisok is elismeréssel nyilatkoztak a Ferrari kapcsán.

A reggeli első köröket követően Leclerc állt a lista élén, ám végül visszacsúszott a harmadik helyre, miután kissé lehűlt az idő a gyakorlás végéhez közeledve és javult a pálya tapadása. Gasly győztes ideje 1:33.902 lett.

Az Aston Martinban versenyző Lance Stroll lett a negyedik, annak ellenére, hogy éppen miatta kelett megszakítani az edzést piros zászlóval. Autójáról ugyanis lerepült néhány aerodinamikai elem. A kanadai délután tudott olyan kört autózni, amivel előkelő helyen végzett. Meglepően jól muzsikált a Williams színeiben visszatérő Alexander Albon, aki az ötödik legjob időt autózta tegnap, mindemellett tekintélyes mennyiségű kört pakolt az autójába, 104-ig meg sem állt.

Stroll és Alonso 25 perccel az edzés vége előtt látványos kerék a kerék elleni csatát vívott egymással, ami szokatlan egy tesztnapon. Úgy tűnt, egyikük sem bánta, hogy így alakult, legalább kipróbálhatták, hogy milyen érzés vezetni az új autót egymás szélárnyékában és valóban könnyebb-e előzni.

A McLaren sem vallott szégyent, ami Lando Norris késő délutáni köridejének köszönhető. A brit a hatodik legjobb időeredményt tudhatja magáénak.

A barcelonai gyengélkedést követően mindenki izgatottan figyelte az Alfa Romeo csapatát, hogy mire lesz képes. Nos, Bottas ezúttal 66 kört tett meg, ami már tisztességes mintát jelent, ráadásul nem volt lassú sem a finn: a hetedik helyen zárt másfél tizeddel Norris mögött. Bottas csapattársa, a kínai Csou Kuan-jü számára nehezen indult a reggel, egy leállás miatt a boxban kellett vesztegelnie a nap kezdetén, de végül így is tudott teljesíteni 54 kört. Ez alatt azonban csak a 14. legjobb időt autózta az újonc.

A tabella nyolcadik helyét Sebastian Vettel kaparintotta meg. A négyszeres bajnok mindössze 39 kört teljesített, közel egy másodperccel volt lassabb csapattársánál, Lance Strollnál, igaz Vettel még korábban körözött amikor nem volt olyan jó a tapadás.

George Russell csak a kilencedik lett, Hamilton pedig a tizenegyedik helyen zárt. A Mercedes radiálisan átalakította a W13-as jelű autó kormányát. Messzementő következtetéseket azonban nem szabad levonni abból, hogy milyen időeredményt ért el a Mercedes két pilótája, hiszen Barcelonában is a végén villantak az Ezüst Nyilak.

A Mercedes duója közé a Red Bull mexikói versenyzője, Sergio Perez ékelte be magát. Perez 137 kört teljesített, aminél senki nem ment többet a csütörtöki teszt alkalmával. A mexikói nevéhez fűződik a nap második piros zászlója, amire azért volt szükség, mert a nyolcas kanyarban megpördült és a kavicságy fogta meg nem sokkal a gyakorlás vége előtt.

A 12. helyen az Alpine veterán versenyzője, Fernando Alonso végzett, aki csak 24 kört tett az autójába, mögötte Esteban Ocon zárt 42 megtett körrel. Nem sok ok van a bizakodásra az Alpine háza táján, hiszen sem az időeredmények sem a megtett körök száma nem azt sejteti, hogy a tavalyi bizakodásra okot adó eredmények után idén jól kezdhetné a szezont az istálló. Ha pedig nem sikerül hamar orvosolnia a franciáknak a problémákat, akkor könnyen lehet, hogy Alonso a szezon végén végleg búcsút int a Formula 1-nek.

Amint az korábban már említésre került, a 14. helyen az újonc Csou Kuan-jü végzett. A Haas logisztikai okok miatt kihagyta a délelőtti etapot, délután pedig Pietro Fittipaldi körözött az amerikai csapat színeiben. Bár az utolsó helyen végzett, a megtett 47 kör némi bizakodásra adhat okot a megbízhatóság kapcsán.

A McLaren ausztrál versenyzője, Daniel Ricciardo is körözött volna a tervek szerint, ám betegség miatt ki kellett hagynia a csütörtöki napot és a hírek szerint pénteken is Lando Norris kap csak szerepet ennek okán a wokingiaknál. Nem teljesített egyetlen kört sem rajta kívül a címvédő Max Verstappen, Nicholas Latifi és Cunoda Júki sem.

Mint ahogyan az a Kevin Magnussen sem vett részt még a gyakorláson, aki talán már maga sem számított arra, hogy lehetőséget kap még a Forma-1-ben. Mint ahogyan arról beszámoltunk, miután a Haas felbontotta Nikita Mazepin szerződését, a csapat korábbi pilótájának, a dán Kevin Magnussennek szavazott bizalmat, aki anno még a McLaren színeiben debütált a Száguldó Cirkuszban. Magnussen korábban úgy nyilatkozott, hogy csak abban az esetben térne vissza az F1-be, ha győzelmekért harcolhatna, ám úgy látszik annyira hiányzott neki a Formula 1, hogy hajlandó volt meggondolni magát. Arra azért elég kevés esély mutatkozik, hogy a Haas bármilyen szélsőséges körülmények ellenére is bármelyik pályán a dobogós helyekért csatázzon.

A mai napon folytatódik az edzés Bahreinben, a következő hétvégén pedig már az idénnyitó versenyhétvégére kerül sor ugyanitt.