2023. július 02. | 21:11

A futam végét saját magának tette izgalmassá a vilábajnoki címvédő.

Ezen a hétvégén pénteken rendezték az időmérő edzést, amelyen Max Verstappen szeezte meg a pole pozíciót Charles Leclerc, Carlos Sainz és Lando Norris előtt. Szombaton volt egy sprint időmérő és egy sprint futam is, mind a kettőt Verstappen nyerte.

Vasárnap ismét a holland szája íze szerint alakultak a dolgok. A rajtnál Verstappen visszaverte Leclerc támadását, és elsőként fordult el. Az élmezőnyben nem törtek az autók, azonban a hátsó pozíciókért csatázók vehemensebbek voltak, így már a második körben a pályára gördült a biztonsági autó.

Verstappen kezdett volna meglépni, mögötte a két Ferrari egymással csatázott. Úgy tűnt, Sainz gyorsabb tudna lenni mint Leclerc, ám nem tudta megelőzni, a csapat pedig nem szólt bele kettejük csatájába.

A 14. körben virtuális biztonsági autós fázis következett: Hülkenberg autójának motorja adta meg magát, a műszaki mentés idejéig volt érvényben a korlátozás. Sokan kimentek friss gumikért, köztük a két Ferrari is, a két Red Bull azonban nem. A 15. helyről rajtoló Perez a harmadik helyen találta magát.

A 17. körben Hamilton volt az első, akit megbüntettek pályaelhagyásért, a brit 5 másodperces időbüntetést kapott. A futam során számos versenyző kapott még ugyanilyen büntetést. A Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff azzal a füllentéssel nyugtatta a hétszeres bajnokot, hogy előtte mindenki kapott ilyen büntetést, úgyhogy ne aggódjon.

Verstappen a 25. körben hajtott a boxba kerékcserére, majd Sainz mögé ért vissza a harmadik helyre. A spanyolt hamar megelőzte, majd elkezdett felzárkózni Leclerc-re. A monacóit is könnyen maga mögé utasította, majd folyamatosan növelte előnyét.

A győztes kiléte nem volt kédéses, ahogyan borítékolható volt az is, hogy Leclerc lesz a második. Sainz kitartóan védte harmadik helyét, ám Perez ha nehezen is, de végül meg tudta előzni a Ferrari spanyol versenyzőjét.

A végén Verstappen akkora előnnyel rendelkezett, hogy még egy fris sszett gumiabroncsért is kimehetett a boxba, így is kényelmesen az első helyre ért vissza. Így meg is futotta a leggyorsabb kört, és megszerezte az érte járó bónuszpontot is.

Verstappen idén már hetedszer nyert, és 81 pontra növelte összetettben az előnyét csapattársával, Perezzel szemben. A második helyen tehát Leclerc, a harmadikon Perez futott be. Sainz be kellett hogy érje a negyedik hellyel

Eddig csak a Red Bull tudott futamot nyerni az idei évad során, és erősen kérdéses, hogy fog-e ez változni a szezon hátra lévő részében. Egy hét múlva a Brit Nagydíj következik, majd két hét pihenő után Magyarországra látogat a Száguldó Crikusz mezőnye.

FRISSÍTÉS (2023. 07. 02. 21:16): Az Aston Martin óvást nyújtott be, amelyet az FIA jóvá is hagyott. Fernando Alonso csapata azt kifogásolta, hogy a versenybírák több esetben nem büntették a pályaelhagyásokat. Az óvás közvetkeztében változott a leintéskor kialakult végeredmény, a dobogós helyezéseket ez azonban nem érintette.