2018. március 24. | 13:49

A brit négyszeres világbajnok elképesztő nagyot ment és megszerezte az első rajtkockát. A kérdés csak az, hogy milyen lesz holnap a Mercedes versenytempója.

Esősen indult a szombat Ausztráliában, a harmadik szabadedzés száradó pályán kezdődött ismét sok csúszkálás volt a pályán. A legjobb időt Sebastian Vettel szerezte meg a Ferrarival ultralágy gumin, 2,5 másodpercet vert a mezőnyre. Majd jött a nap fénypontja az időmérő edzés, teljesen száraz pályán. A harmadik harmadhoz érve mindenki továbbjutott, akitől az elvárható, az utolsó 10 versenyző küzdelme nagy izgalommal kezdődött. Valtteri Bottas a Mercedest odacsapta a falhoz és jött a piros zászló, szünetelt az időmérő amíg az autót elvitték a pályáról és eltakarították az utána maradt törmeléket. Az utolsó kör megkezdésekor Lewis Hamilton csak 23 ezredmásodperccel vezetett Sebastian Vettel és 61 ezreddel Max Verstappen előtt, ami látványos csatát ígért az időmérő edzés végére. A nagy csata azonban elmaradt. Hamilton mindent feltekert a Mercedes motoron, ami nem ismert kegyelmet és 1:21,164 percen állította meg az időt, amivel megváltoztatta az Albert Park-i pálya körrekordját. Ez pedig azt jelentette, hogy 7 tizedet kapott a második helyezett Kimi Räikkönen, mögötte néhány ezred másodperccel végzett Sebastian Vettel a harmadik helyen, őt pedig szorosan Max Verstappen követi, aki a negyedik kockából fog indulni. Lewis Hamilton történelmet írt, övé a legtöbb pole Ausztráliában, ezzel megelőzte példaképét, Ayrton Sennát. Ötödik helyen Daniel Ricciardo ért célba, de három rajthelyes rajtbüntetést kap, mert megszegte a piros zászlós szabályt. Valtteri Bottas pedig további öt helyet kap, ugyanis a Mercedes annyira megrongálódott, hogy váltót kell cserélni az autójában. Jól ment mindkét Renault, Nico Hülkenberg és Carlos Sainz is befért az első tízbe. Kevin Magnussen pedig a nap egyik meglepetése, a hatodik rajtkockát szerezte meg a Haas Ferrari dán pilótája. A Q2-ben kiesett mindkét McLaren-Renault, igaz csak épphogy. Fernando Alonso a 11., csapattársa pedig a 12. helyet szerezte meg. A két Force India nem találta a ritmust és magukhoz képest gyengén teljesítettek. A mezőny második felében van többek között van mindkét Sauber és a Toro Rosso Hondák is. Mellettük a Williams pilótája, Szergej Szirotkin esett még ki az elején. Fotók: