A japán gyártó már tűkön ülve várta, hogy bemutathassa a Dubai Autószalon keretei között az új modellt.
A Dubai Autószalonon mutatkozott be az Aspark Owl, de nem akárhogy! A leleplezésben egy különleges vendég is szerepet kapott, mégpedig a 2004-ben debütált, Titan névre hallgató robot. Az Owl első fellépésének fényében, a droid önállóan kilépett a színpadra és lerántotta a leplet a bemutató főszereplőjéről. A mostanra 15 éve rendezvényről rendezvényre cipelt humanoid vonásokkal ellátott droid nem semmi elektromos gépet leplezett most le.
Ami az Aspark Owlt illeti, egy hangyányit menőbb, mint a Titan robot. Legalábbis ez az én véleményem. Az első és legbrutálisabb adat, amit az Owl birtokol, hogy 1984 lóerős és 2000 Nm nyomaték lett a lemezek alá szorítva. Ez a teljesítmény, mivel elektromotorokból származik nem rendelkezik felépülési idővel, gyakorlatilag azonnal felszabadul a teljes nyomaték. Ennek köszönheti az Owl, az 1,69 mp-es gyorsulási időt 0-ról 100-ra, és 400 km/h-ás végsebességet.
2017-ben a Genfi Autószalonon találkoztam elsőként az Aspark cég nevével és az Owl akkori koncepciójával. A gyártásba kerülő verzió külsőre számos dologban különbözik az akkor látott tanulmányautótól. Például akad egy aktív hátsószárny, amely sebességtől függően változtatja pozícióját.
Az alapfelszereltség részét képezik a LED első és hátsó lámpák, USB csatlakozók, műholdas navigációs rendszer, klíma, négy darab belső kijelző, kulcsnélküli indítás és nyitás, akku figyelő rendszer, abroncs nyomás és állapot ellenőrző rendszer, ESP, ABS, TCS és a kormányzást segítő rendszer.
„2017-ben mi voltunk az elsők, akik elektromos hiperautó koncepciót mutattak be – mondja az Aspark vezérigazgatója Masanori Yoshida – 2020-ban pedig ismét elsőként cselekszünk majd, hiszen megkezdjük az elkészült hiperautók kiszállítását az ügyfelekhez. Nagyon büszke vagyok arra a mit elrétünk”
Ha más autóipari újdonság is érdekel, ne hagyd ki az Alapjárat hírműsorát sem!