2021. szeptember 04. | 17:50

Az előjelek nem túl biztatóak a stuttgarti sportautó számára, de sikerül-e borsot törni az ellenfelek orra alá?

Az már eddig is nyilvánvaló volt, hogy a 992-es generációs Porsche 911 Turbo S egy nagyon gyors autó. Mindössze 2,6 másodperc alatt képes teljesíteni a 0-100-as sprintet, a 200-as tempót pedig 8,9 szekundum alatt éri el. Elképesztő, de nem meglepő, lévén a Porsche csúcsmodelljéről beszélünk.

Különösen annak fényében, hogy több olyan gyorsulási versenyt is láthattunk már az elmúlt időben, ahol a legújabb 911 Turbo S több olyan autót is állva hagyott, amelyek papíron gyorsabbak és/vagy erősebbek voltak nála.

Ugyanakkor a brit Carwow legutóbbi megmérettetése távolról sem nevezhető szokványos gyorsulási versenynek. Ezúttal a 911 Turbo S a háromfős mezőny leglassabb tagjának bizonyult, ami még a sokat látott stábot is meglepte.

Mindez annak köszönhető, hogy a Porsche nem szokványos járművekkel állt rajtvonalhoz. Egyikül Red Bull RB7, amely azon túl, hogy 2011-ben megnyerte a Forma-1-es világbajnoki címet, többek között a Bugatti Chiron orra alá is képes volt borsot törni. A mindössze 650 kilós F1-es autóban egy 760 lóerős teljesítmény leadására képes, 2,4 literes, V8-as motor dolgozik, a volánnál pedig a tizenháromszoros futamgyőztes David Coulthard foglalt helyet.

A harmadik résztvevő egy BMW M1000RR szuperbike volt, amelyet egy 999 köbcentis, sornégyes erőforrás hajt, és 214 lóerős teljesítmény, valamint 113 newtonméter forgatónyomaték leadására képes. Bár pusztán a számokat tekintve a BMW volt a mezőny leggyengébb tagja, ugyanakkor nem szabad elfelejteni, hogy a motor mindössze 192 kilót nyom versenyző nélkül. A nyeregben az a Peter HIckman foglalt helyet, aki eddig öt alkalommal tudott diadalmaskodni a legendás Isle of Man TT-n, és jelenleg ő tartja a körrekordot az ikonikus versenyen.

Ezek alapján a 911-es egyértelműen hátrányból várta a rajtjelet, különösen, ami a teljesítmény-súly arányt illeti: a Red Bull-Renault esetében 1,169, a BMW tekintetében 1,114, míg a Porschénál 0,396 lóerő jut egyetlen kilogrammra. De, hogy hogyan is alakult a verseny a csúcstechnikák összecsapásában? Az alábbi videóból kiderül!