2021. november 12. | 16:38

Sokan úgy gondolják, hogy ősszel nem érdemes komolyabb kerti munkálatokba fogni, mert úgysem lesz látszatja. Nem egy olyan ember van például, akinek a füvesítés tabu, legalábbis ősszel. Azonban nem kell lemondanunk az őszi gyepről.

A következő pár sorban olyan szempontokról lesz szó, amelyek segítenek nekünk az őszi füvesítést jól megoldani, így bárki könnyen elboldogul majd vele. Lássuk, mire kell figyelned!

Mit kell tudni a füvesítésről?

Mindenki azt szeretné, ha szép pázsit látványa tárulna elé, amikor hazaér. Amikor fűmagot szórunk el, abban bízunk, hogy az őszi esőzés majd bepótolja a kimaradt locsolást. A pázsit azonban nem fog magától megnőni. Ez a hozzáállás azonban közel sem elég.

A tavaszi füvesítésre szinte minden kertes ház tulajdonosa készül, de mi a helyzet az őszivel? Ez a módszer már sokkal kevésbé népszerű. A tél után könnyen vagyunk lelkesek a kerti munkák során, ám valójában ősszel sem olyan nehéz a füvesítés.

Hogyan?

Nem is gondolnánk, hogy ősszel több kedvező feltétel adott a füvesítéshez.

Először is ilyenkor sokkal egyszerűbb a gyomtalanítás, hiszen a gyomok nagy része kifagy. Másrészt, az ártalmas talajlakókkal is könnyebb leszámolni ebben az évszakban, mivel azok a talaj legfelső rétegében lakoznak.

Az őszi füvesítés 5 lépésből áll; az alapozásból, a gyomirtásból, a füvesítésből, a gyepindító trágyázásból és az őszi füvesítés megkezdéséből.

Amennyiben neked is szükséged lenne néhány hasznos kellékre a folyamathoz, akkor keresd fel az AutomataÖntözőrendszer.com kertészeti kiegészítőit!

Milyen eszközökre lesz szükségünk?

A minőségi füvesítéshez kelleni fog pár hasznos kellék, de mindenekelőtt minőségi fűmag. Az őszi füvesítést nem a hónapokhoz kell igaztani, hanem mindig az időjárási körülményekhez. De az sem utolsó, hogy milyen mennyiségű csapadékot kap a talaj. A magok akkor kezdenek csírázni, amikor a hőmérséklet 14-15 fok alá csökken és bőségesen vizet kap. 4-6 hét után a magok úgy megerősödnek, hogy így már képesek lesznek átvészelni a telet.

A füvesítés során számos kertészeti eszköz is a segítségünkre lehet még, ugyanakkor egy jó gyepszegély is hasznos lehet. A tökéletes elválasztásban támogat majd minket.

Előnyök kontra hátrányok

Azért jó ősszel füvesíteni, mert ilyenkor már nem nő annyi gyom, ugyanakkor a gyep elég erős lesz a tavaszi gyomirtáshoz is.

A hátránya talán az lehet, hogy a késői vetést elmoshatja az esőzés, ez esetben szinte biztos, hogy szükség lesz tavaszi felülvetésre.

Ne feledd, a füvesítés és annak karbantartása két külön dolog, ha “magára hagyod” a magokat, akkor abból valószínűséggel semmi sem lesz! Figyelj arra, hogy egy jó öntözőrendszert is ki tudj építeni! Ha ezeket szem előtt tartod, akkor biztosan minden évszakban tökéletes lesz a kerted!

Remélem, most már te is tisztában vagy azzal, hogy miért éri meg ősszel füvesíteni a kertet!