2022. május 13. | 15:24

Sose tudhatod, hogy hol és mikor mérnek be. Akár egy szokatlan helyre kihelyezett sebességkorlátozó tábla miatt vagy előzés közben is simán bele futhatsz egy traffipaxba. Szeretnéd elkerülni a gyorshajtásért kapott sárga csekkeket? Mutatjuk, hogy hogyan kaphatsz jelzést a közelgő traffipaxokról, hogyan védekezhetsz egy különleges lézerblokkoló berendezés használatával.

Láthatatlan berendezés, maximális siker

Az eredményessége mellett nagy előnye ezen lézerblokkoló eszközöknek, hogy szinte teljesen láthatatlanul tudod beszereltetni, így mindenki elől elrejtheted, hogy milyen extra berendezés van autódban. A lézerblokkolók rendelkeznek többek között egy központi egységgel, melyet leginkább a műszerfal alatt szokás elhelyezni. Ezenfelül szükség van még valamilyen hang- vagy fényjelző technikára, az egységek közötti kommunikáció megteremtésére és persze a megfelelő védelem szempontjából nélkülözhetetlen speciális szenzorokra is.

A teljes rendszert az ország több pontján is megtalálható szakszervizben tudod beszereltetni, ahol az említett szenzorokat például a lökhárító rácsos részeibe szokták beépíteni. Ezen felül létezik egy különleges rendszámtáblatartó és takarásra kiválóan alkalmas PERSPEX lap is, amelyek szintén megoldást nyújtanak számodra e tekintetben. Az utóbbi időkben mindenki a rejtett megoldásokra esküszik egyrészt a dizájn miatt, másrészt azért, hogy a kíváncsiskodók elől el lehessen rejteni az eszköz meglétét.

Szeretnél te is egy ilyen modern berendezést? A magyar piacra, jogszabályoknak megfelelően kifejlesztett KIYO TECHNOLOGY lézerblokkolója csak rád vár!

Hogyan működnek a lézeres mérések?

A rendőrség alapvetően háromféle módon tudja mérni az autósok sebességét. Ezek közül az első típus a lézeres elvű metódus, de létezik még ezen kívül radaros, illetve egyéb sebességmérési technika is.

A lézerblokkolók nevükből adódóan is a lézeres technika ellen tudhatnak neked megoldást nyújtani. Ezek előfordulhatnak rendőrautókban, illetve civil autókban is. De gyakori elhelyezési pontjaik még a háromlábú állványok, illetve a mostanában egyre több helyre telepített fix traffiboxok is. Így ha ilyen sebességmérési módokat látsz, akkor jó ha tudod, hogy a lézeres technikáról van szó. Arról nem is beszélve, hogy vannak esetek, amikor fel sem tűnik neked, hiszen menet közben, civil autóból történik a mérés, kvázi teljesen észrevétlenül.

Ezen lézeres mérőberendezések működési elve a lézerfény, és annak visszaverődése. Sokkal pontosabb méréseket képesek végezni, mint radaros társaik. Nem véletlen tehát, hogy egyre több ilyen berendezéssel dolgozik a rendőrség is.

A lézeres traffipaxok infravörös fénysugár impulzusokat bocsátanak ki, melyek visszaverődnek a mérni kívánt járműről. Ezzel a technológiával minden másodpercben akár több száz alkalommal is képesek a mozgó autók sebességének meghatározására.

Magyarországon a használatban lévő traffipaxok nagyjából 55%-a lézeres elven működik, így tehát az állomány több, mint feléhez megoldást nyújthat számodra a bosszantó, előreláthatatlan belefutások ellen egy lézeres traffipaxvédelmi eszköz alkalmazása.

A traffipaxjelző, lézerblokkoló, speciális autóextrák használata esetén külföldi utazás előtt ajánlott tájékozódni az éppen aktuális, helyi szabályozásokról. Tégy meg te is minden a váratlan gyorshajtásos büntetések ellen!