2022. május 10. | 09:30

A motívumokat egy 8 éves csodagyerek álmodta meg.

Az ABB professzionális műhelyében elkészült a világ első olyan művészautója, ami emberi beavatkozás nélkül kapott új fényezést. A cég PixelPaint technológiája tökéletesen rekonstruálta Advait Kolarkar kavargó, monokróm dizájnját, és az Illusorr nevű cég geometrikus mintáit.

Robot által lefestett autó
Fotó: ABB

Az utakon rengeteg autó van, de nagyon sok beleszürkül a tömegbe, pedig az emberek vágynak az egyediségre, mondta Ian Callum, a Jaguar és az Aston Martin egykori főtervezője. Szerinte az ABB technológiája lehetővé teszi, hogy az autógyártók eredeti művészeti alkotásokat fessenek új autóikra.

Robot által lefestett autó
Fotó: ABB

Az ABB egy új, 1000 fúvókával rendelkező robotot jelölt ki a feladat elvégzésére, amely képes összetett formatervek több színben történő felvitelére az adott felületen. Az előrejelzések szerint a technológia záros határidőn belül, akár már a következő egy-két évben használatban lesz.

A cég a mindössze 8 éves Advait Kolarkarral és a dubai székhelyű Illusorr digitális tervezőivel dolgozott össze. Az Indiában született Kolarkart igazi csodagyereknek tartják, az absztrakt művei több mint 100 000 fontért keltek el, és jövő héten lesz az első önálló kiállítása egy fényűző londoni galériában.

Advait Kolarkar
Advait Kolarkar (Fotó: ABB)

Zebra Utopia című monokróm alkotását az otthoni műtermének padlóján festette egy vászonra. Elmondása szerint egy álomországban repülő Pegazust képzelt el, de a mitikus szárnyas ló fekete-fehér volt, mint egy zebra. A kész munkát beszkennelte, hogy a robot rátehesse a kocsira.

Az ABB azt állítja, hogy a Pixelpaint rendszere fenntartható, valamint festéket és időt takarít meg. A luxusautó-gyártók valószínűleg élénk érdeklődést mutatnak majd a technológia iránt, hiszen annak segítségével növelni lehet az exkluzivitást, ami persze a vételár növekedéséhez vezet.