2019. augusztus 13. | 15:18

De amíg nincs WRC Subaru, van helyette őrült show az USA-ban klasszikus fényezésű Imprezákkal.

Nem szeretnék azon lovagolni, hogy régen minden jobb volt, mert nem tudnám őszintén kijelenteni ezt, de tény, hogy más volt. Mondjuk a rali megítélése és médiafigyelme igenis jobb volt itthon, de örüljünk annak ami van, például a villámgyors internetnek és a minőségi tartalmaknak amiket az autóbuzi őrültek osztanak meg velünk a nagyvilágból.

Ezúttal a jó öreg Travis Pastrana alapításával elindított Nitro Circus egyik legújabb versenye, a Nitro Rallycross hoz szívet melengető látványvilágot a 90-es évek rali rajongóinak. Ugyanis Utah államban 2019. augusztus 16-17.-én rendezik meg a legközelebbi futamot ahol négy 2019-es kőkemény rallycross Impreza áll rajthoz, ami a 90-es évek WRC dizájnjával tiszteleg a kupasorozat hőskora előtt.

Az autókat nem kisebb nevek vezetik mint Travis Pastrana, Scott Speed, Patrik Sandel és Chris Atkinson akinek a neve ismerős lehet a kétezres évekből, amikor Petter Solberg csapattársaként versenyzett a Subaru Word Rally Teamben.

A Subaru Motorsport USA csapat autóinak festése azokat az időket idézi, amikor Colin „McCrash” McRae és Richard Burns trepnizték a WRC futamokon a csillagmintás kékségeket az arany kerekeken.

A Nitro Rallycrossba belépése üdítő a márka versenysportban történő szereplése tekintetében, de ez persze olyan beteg verseny, amit csak az őrült amcsik csinálnak.