2017. április 20. | 13:45

Indiában ezentúl a miniszterek és magas beosztású állami tisztviselők nem használhatják majd a piros villogót, úgy kell majd közlekedniük, mint akárki másnak

Indiában a május elsejétől megszüntetik a piros villogó használatát, így ezentúl csak egyetlen megkülönböztető jelzés, a kék villogó lesz. A kék villogót viszont továbbra is használhatják a sürgősségi járművek, mentőautók, tűzoltók és a rendőrök.
A visszaélések miatt Indiában ezentúl nem használhatják a piros villogót a politikusok és bírák, oda a VIP-kultusz

Arun Jaitley pénzügyminiszter azt mondta, hogy nem lesz piros villogó az autókon május elsejétől, és hogy nem lesz kivétel. A megkülönböztető jelzés kritikusai szerint a magas beosztású vezetők csupán státusszimbólumnak használják a piros villogót, hogy aztán tekintet nélkül használják, ami csak káoszt szül a többi közlekedő rovására. A magas beosztású vezetők nem egyszer arra használták a megkülönböztető jelzésüket, hogy a városi közlekedés egy részét lezárva a hivataluk felé menet kimutassák önnön fontosságukat. Arun Jaitley elmondta, hogy megszüntetik a törvényt, ami részletezi, ki használhat megkülönböztető jelzést a közlekedésben. Tudósítók szerint a kormány lépése hatalmas csapás az Indiában erős „VIP-kultúrára”, ami a kivételezett politikusokat és magas beosztású vezetőket az egyszerű ember fölé helyezi. Narendra Modi twitteren üzent követőinek a kormány lépésével kapcsolatban:
Minden indiai különleges. Minden indiai egy VIP.


Rég meg kellett volna ezt lépni. Örülök, hogy ma egy erős kezdet született.

 
„Ez egy hatalmas demokratikus döntés” – nyilatkozta az AFP hírügynökségnek Nitin Gadkari közúti közlekedésügyi miniszter.
Delhi vezető minisztere, Arvind Kejriwal már 2015-ben kijelentette, hogy nem fogja használni a neki járó megkülönböztető jelzést az autóján. India Legfelsőbb Bírósága már 2013-ban szűkítette azok körét, akik használhatják a piros megkülönböztető jelzést, a szűkítés után akik használhatták a megkülönböztető jelzést:
  • az elnök
  • a miniszterelnök
  • a kabinet miniszterei
  • vezető bírák
  • és egyéb magas beosztású állami hivatalnokok
Mindenesetre én támogatnám az itthoni bevezetését is a dolognak és örülnék, ha a vezető politikusaink úgy közlekednének mint az átlagember. Ha tetszett a cikk, kérlek oszd meg a Facebookon. Köszönöm! Forrás: