2019. február 11. | 14:46

Az elmúlt hétvégén szinte teljesen megtelt a Papp László Sportaréna emberekkel, hogy benzingőzzel és masszív kétütemű, négyütemű motorcsattogással fűszerezve tekintsék meg a terepmotoros-VB budapesti fordulóját

A Papp László Budapest Sportarénába rendezték meg a SuperEnduro GP 2019-es, negyedik fordulóját. A látványos műsor először érkezett Magyarországra, ennek köszönhetően szinte teljesen megtelt a Sportaréna. Adrenalinból, külföldről érkezett cheerleaderekből és Szujó Zoli hangjából sem volt hiány, örülhettek a krossz- és enduromotorozás elhivatott rajongói, hiszen vérre menő csatákat, repkedő motorokat láthattunk versenyzővel vagy anélkül.

A Super Enduro GP itthoni állomásán egyedi pályával találták szembe magukat a versenyzők, melyhez közel 1500 tonna földet, 100 tonna sziklát, 100 köbméter farönköt és 50 tonna homokot használtak fel a szervezők, tervezők.

A futam Prestige kategóriájában három versenyző küzdött az összetett első helyéért, végül a lengyel Blazusiak nyerte az estét. Az összetettben az amerikai Haaker vezet 12 ponttal Webb előtt, Blazusiak maradt a harmadik helyen. A három futam eredményeit www.superenduro.org weboldalán olvashatod!

A Junior-kategóriában két magyarországi fiatalnak is szurkolhatott a közönség, az első futamon a román/magyar Józsa Norbert második, Zsigovits Norbert ötödik lett. A második futamban a KTM színeiben versenyző Zsigovits hetedik, a Husqvarnával motorozó Józsa kilencedik, míg a harmadik, egyben záró fordulóban a két versenyző szerencsétlen módon egymást ütötte ki a futam végén, így Zsigovits kilencedik, Józsa a tizedik helyen végzett.

A SuperEnduro GP utolsó fordulóját március 9-én, Bilbaóban rendezik.