2020. november 11. | 14:03

A mexikói pilóta 2013-ban akár a Ferrarihoz vagy a Mercedeshez is szerződhetett volna, ám ő a McLaren csapatát választotta. Ha másképp dönt, ma akár Forma-1-es futamgyőztes is lehetne.

A 2012-es F1-es idény szezonzáró versenyén, a Brazil Nagydíjon Jenson Button győzött a McLaren színeiben. A brit pilótának a következő szezonra is érvényes szerződése volt, Lewis Hamilton azonban ezen a futamon búcsúzott az istállótól, hogy a Mercedesnél folytassa pályafutását. Helyére Sergio Perez érkezett, a mexikóinak azonban nem jött össze a hőn áhított futamgyőzelem.

Közel nyolc év távlatából visszatekintve kiderül, Perez akár a Ferrarihoz vagy a Mercedeshez is mehetett volna. Ő a McLarent választotta, ahonnan egy év után távoznia kellett. A mexikói pilóta a Force India és a Racing Point csapatainál ugyan szép eredményeket ért el, ám többé nem kerülhetett győzelemre esélyes autó közelébe. A Racing Point jövőre már Aston Martin néven szerepel a Száguldó Cirkuszban, a név mellett pedig a pilótapáros is változik, Perez helyét ugyanis a négyszeres világbajnok Sebastian Vettel veszi át.

Perez 2020-as éve nem csak emiatt nem alakul túlságosan fényesen. A mexikói versenyző kétszer is pozitív koronavírus-tesztet produkált, így két futamot is ki kellett hagynia. A 2021-es rajtrácson mindeközben gyorsan fogynak a kiadó helyek. Jelen állás szerint úgy fest, vagy a Red Bull nyújt segítő kezet Pereznek, vagy jövőre nem láthatjuk őt a mezőnyben.

Sergio Perez először a 2012-es Maláj Nagydíjon állhatott dobogóra, akkor a Sauber-Ferrari színeiben a második helyen ért célba.

„Tisztán emlékszem arra a napra. Amikor az első dobogós eredményhirdetésedre igyekszel, az egy hatalmas dolog. Két világbajnok mellett álltam, Fernando Alonso és Lewis Hamilton volt még fent a pódiumon. Fernando azzal bíztatott, hogy hamarosan a győzelmek is jönni fognak” - emlékezett vissza Perez.

A mexikói versenyző a Ferrari Versenyzői Akadémiájának tagja volt, így akár az olasz istállónál is folytathatta volna pályafutását. Ő azonban 2013-ra a McLaren ajánlatát fogadta el. A brit csapat nagy reményekkel vágott neki annak a szezonnak, a Red Bull kihívójaként a világbajnoki címért szerettek volna harcba szállni.

„Minden olyan természetesen ment. Tagja voltam a Ferrari akadémiájának, rengeteg szállal kötődtem a csapathoz. Minden jel arra utalt, hogy az olaszoknál folytatom, ám a dolgok végül másképp alakultak. Tárgyaltam a Mercedesszel is, ám ott minden Hamilton körül forgott. Én csak a B-tervet jelentettem számukra. Aztán nagyon közel kerültem a Ferrarihoz, ám végül a McLarent választottam. Utólag kiderült, rosszul időzített döntés volt. Az autó nem működött túl jól, egyszer sem végeztem dobogós helyen” - mondja Perez.

Perezt mindössze egy szezont követően kirúgták a McLarentől. Az ő csillaga leáldozott. A Force India nyújtott számára mentőövet, a mexikói pedig dobogós helyezésekkel hálálta meg a lehetőséget. Annak ellenére, hogy a jelenleg Racing Point néven szereplő csapat jövőre már nem vele képzeli el a folytatást, Perez mindent megtesz, hogy megszerezzék a konstruktőri pontvadászat harmadik helyét.

„Elégedett vagyok a pályafutásommal. Büszke vagyok az eredményeimre, és az általam nyújtott teljesítményre. Ebben a sportban döntő szerepe van az autónak, így különösen örömteli, hogy ennyi szép sikert mondhatok magaménak. Megtiszteltetés az F1-es mezőnyhöz tartozni. Sokan úgy tartják, hogy voltak szerencsétlen döntéseim, én viszont hálás vagyok azért, mert egy ilyen nehéz sportágban sikerült szép karriert befutnom” - tette hozzá a mexikói.

Perez jövőjéről a következő néhány hétben születhet döntés. Sajtóhírek szerint tárgyalásban áll Dr. Helmut Markóval, a Red Bull tanácsadójával. Christian Horner csapatfőnök sem zárta ki egy „külsős” szerződtetését, amennyiben Alex Albon nem nyújt megfelelő teljesítményt a hátralévő futamokon.

Véleményem szerint Perez remek választás lenne a Red Bull számára, bár kétségtelen, hogy Hülkenberg is a jelöltek között van. Te kit szerződtetnél Verstappen csapattársának?