2023. január 15. | 16:05

A Magyar Nagydíj előkelő helyen végzett.

5. Osztrák Nagydíj

Izgalmas, rengeteg előzéssel tarkított versenyt hozott a 2022-es Osztrák Nagydíj. A Red Bull hazai pályáján Max Verstappen indulhatott az élről, miután megnyerte a szombati sprintkvalifikációt. A holland pilótát a 12. körben előzte meg először Charles Leclerc, a Ferrari pilótájának az eltérő kerékcserés taktika miatt még kétszer meg kellett ismételnie a bravúros manővert.

Carlos Sainz autója az 58. körben elfüstölt, emiatt virtuális biztonsági autós fázist rendelt el a versenyirányítás. Leclerc a végén a beragadó gázpedállal is küszködött, végül azonban maga mögött tudta tartani Verstappent, és behúzta a győzelmet. Ekkor még nem tudhattuk, hogy ez lesz a Ferrari utolsó sikere 2022-ben…

Leclerc az Osztrák Nagydíjon aratta a Ferrari utolsó győzelmét 2022-ben - Fotó: Guenther Iby / Getty Images Sport

A mezőny második felében is történtek érdekességek, a Haas remek hétvégét zárt, Mick Schumacher a 6., Kevin Magnussen pedig a 8. pozícióban ért célba.

4. Bahreini Nagydíj

2022-ben Bahreinben kezdetét vette egy új korszak a Forma-1-ben. Az új szabályok azonnal visszahozták a régóta hiányolt izgalmakat, a szezon első futama ugyanis rögtön éles csatát hozott Verstappen és Leclerc között.

A versenyen számos gyönyörű előzést láthattak a nézők, a Red Bull holland versenyzője végül műszaki hiba miatt idő előtt kiállni kényszerült. A Ferrari kettős győzelmet aratott, Perez alatt is megadta magát az autó, az első futam után hatalmas volt a boldogság a Ferrari garázsában.

Ezekre a pillanatokra alighanem az olaszok is szívesen emlékeznek vissza, és akadnak olyanok is, melyeket szívesen elfelejtenének.

3. Amerikai Nagydíj

Mire a mezőny megérkezett Austinba, Max Verstappen már bebiztosította második világbajnoki címét, ám ettől függetlenül izgalmas futam kerekedett a 2022-es Amerikai Nagydíjból. A Mercedes az idény során először mutatott igazán versenyképes formát. Az időmérő edzést Sainz nyerte a Ferrarival, ám Verstappen rögtön megelőzte a spanyolt a rajtnál.

Kétszer is pályára kellett küldeni a biztonsági autót, Verstappen kerékcseréjénél hibázott a csapat, így veszélybe került a holland pilóta győzelme. A Red Bull világbajnoka nagyot csatázott Hamiltonnal, végül a Mercedes versenyzőjét is maga mögé utasítva az első helyen ért célba.

2. Magyar Nagydíj

A Red Bull versenyzői a 10., illetve 11. helyről várták a 2022-es Magyar Nagydíj rajtját, így a Ferrari és a Mercedes előtt megnyílt a lehetőség a győzelemre. A Ferrari azonban ezen a futamon is borzasztó stratégiai döntést hozott, amikor Leclerc-t a kemény keverékű gumira tették.

Verstappen őrült versenyt teljesített, előbb Leclerc elé került, majd megforgatta autóját, ismét elment a monacói mellett, majd meg sem állt a győzelemig.

Verstappen elképesztő teljesítménnyel nyert Mogyoródon 2022-ben - Fotó: Marco Canoniero / Getty Images Sport

1. Brit Nagydíj

A Brit Nagydíj a rajt után nem sokkal Csou Kuan-jü szörnyű balesetét követően félbeszakadt. Az Alfa Romeo kínai pilótája később úgy nyilatkozott, a fejsérülés ellen védő glóriának köszönheti az életét.

A verseny állórajttal folytatódott, az élről induló Sainz megtartotta vezető helyét, Verstappen a 11. körben megelőzte őt, majd műszaki hibára panaszkodott.

A győzelemért Leclerc, Sainz és Hamilton harcolt, végül a Ferrari spanyol versenyzője ért célba elsőként, ezzel megszerezte pályafutása első Forma-1-es győzelmét. Leclerc ismét mérges lehetett a csapatra, hiszen a dobogóról is lemaradt, miután nála nem cseréltek kereket a késői biztonsági autós fázis során.

Ezek voltak tehát a legemlékezetesebb futamok a GPBlog szerint. Te melyik versenyt hiányolod a listáról?