2022. március 21. | 14:00

Max Verstappen és Sergio Perez autója is meghibásodott a Bahreini Nagydíj hajrájában, a technikai hiba pedig még sokba kerülhet az osztrák istállónak.

Charles Leclerc nyerte az új éra első Forma-1-es futamát, a 2022-es Bahreini Nagydíjat. A Ferrari pilótája a szombati pole pozíció mellé a vasárnapi leggyorsabb kört is begyűjtötte, így tökéletes hétvégét tudhat maga mögött. Az olasz istálló a 2019-es Szingapúri Nagydíj után ismét kettős győzelmet ünnepelhetett, ugyanis Carlos Sainz a második helyen ért célba. Ehhez azonban kellett az is, hogy Max Verstappen autója meghibásodott. A holland technikai problémáját követően Perez is szerencsétlenül járt, a Red Bull így nulla ponttal távozhat az idei első F1-es futam helyszínéről.

A verseny 46. körében Pierre Gasly alatt felmondta a szolgálatot a Honda-motor, a francia autója a megállást követően kigyulladt, a mentés idejére pedig pályára küldték a biztonsági autót. Az élmezőnyből mindenki kereket cserélt, a korábban kialakított különbségek eltűntek. Az újraindításnál Leclerc rögtön elhúzott a többiektől, miközben Verstappen az autó kormányozhatóságára panaszkodott. Később kiderült, a holland félelmei nem voltak alaptalanok. Az 54. körben Carlos Sainz átvette tőle a második helyet, majd szinte megállt Verstappen alatt a Red Bull, így a világbajnoki címvédőnek fel kellett adnia a versenyt. A dráma tovább fokozódott, ugyanis az utolsó körben Sergio Perez is technikai hibával szembesült, így a mexikói is kiesett.

„Természetesen nagyon bosszant minket, ami a verseny végén történt. Az autó az egész futamon, illetve már a szabadedzéseken is furcsán viselkedett, nem igazán találtuk a megfelelő egyensúlyt. Aztán problémák adódtak a kormányzással is. Nem tudom, mi történt, de minél gyorsabban mentem, annál nehezebb volt irányítani az autót. A második helyet így nyilván elfogadtam volna, ám egyszer csak elsötétült a kijelzőm, és begurultam a garázsba. Extra fájdalom a csapat számára, hogy nem tudtunk pontot szerezni” – mondta Verstappen a futamot követően.

Verstappen műszaki gondjai miatt Perez örökölte meg a harmadik helyet, ám a mexikói helyet végül Lewis Hamilton állhatott fel a dobogóra. Természetesen a kétszeres futamgyőztes is csalódottan értékelte az eseményeket.

„Nem volt szerencsém. A motor leállt, az autó hátulja blokkolt, nem tehettem ellene semmit. Természetesen csalódott vagyok, ám a csapatban van annyi erő, hogy kemény munkával már a következő hétvégén vissza tudjunk vágni” – tette hozzá Perez.

A verseny után a Red Bull csapatfőnöke, Christian Horner a mérnökök első vizsgálatainak eredményeiről számolt be.

„Úgy tűnik, hasonló probléma lépett fel mindkét autónál. Egyelőre nem tudjuk a hiba pontos okát, a következő napokban részletesebb elemzésekre lesz lehetőségünk. A második és negyedik helyen haladva szép mennyiségű pontot szerezhettünk volna, ám minden reményünk szertefoszlott az utolsó néhány körben. Brutális befejezés volt” – nyilatkozta Horner a brit Sky Sports televíziós csatornának.

A Ferrari a maximális 44 pontot bezsebelve vezeti a konstruktőri bajnokságot, a Red Bullnak nem kell azonban sokat várnia a visszavágásra, ugyanis az előttünk álló hétvégén a Szaúd-Arábiai Nagydíjjal folytatódik a Forma-1 2022-es idénye.