2023. január 12. | 09:54

2. Taki Inoue

Ha csak az eredményeit nézzük, Taki Inoue gyenge teljesítményt nyújtott. 1994-ben, a Simtek színeiben mutatkozott be a Forma-1-ben, a ’95-ös idényt pedig a Footwork csapatánál kezdte meg. A csapattársához képest is másodperces lemaradása volt az időmérő edzéseken. A szezon 18 versenyéből mindössze ötször ért célba, a kiesések okai között egyéni és technikai hibák is sorakoztak. Taki Inoue F1-es pályafutása azonban nem csak ezek miatt mondható siralmasnak.

Taki Inoue - Footwork
Forrás: Mike Hewitt / Getty Images

A japán versenyző gyakran találta magát komikus és egyben érthetetlen helyzetekben. Az egyik szabadedzésen Monacóban Inoue kicsúszott a Mirabeau-kanyarban, autója lefulladt, ő pedig a korláton kívülről szemlélte az eseményeket.

Az edzés végén aztán visszaült az autóba, és visszavontatták a boxutcába. Mindeközben a franciák ralilegendája, Jean Ragnotti egy Renault Clióval körözött a pályán. Ahogy elhagyta az uszodát, észrevette, hogy Inoue kocsiját vontatják, ám ekkor már túl késő volt – Ragnotti belecsapódott a Footwork hátuljába.

Inoue rántott egyet a kormányon, nehogy nekimenjen az őt vontató teherautónak, ettől azonban az autója fejre állt. A japán pilóta fején volt sisak, ám a biztonsági övet nem kapcsolta be. Csodával határos módon egyetlen karcolás nélkül megúszta az esetet.

Nem ez volt az egyetlen kabaréba illő jelenet Inoue pályafutása során. Az 1995-ös Magyar Nagydíjon éppen a 18. helyen haladt, amikor a Footwork füstölni kezdett alatta, ezért a pálya szélére húzódott. A pályabírók lassú reakcióját látva Inoue maga kezdte meg az oltást. Miközben a porral oltó készülékkel az autója felé igyekezett, a helyszínre érkező segítőkocsi elütötte a japán versenyzőt. Inoue az esetet követően a földre rogyott, ám komolyabb sérülés nélkül megúszta az incidenst.

Az 1996-os szezonra Inoue a Minarditól kapott szerződésajánlatot, ám a főtámogatója kihátrált mögüle, így nem jött össze a lehetőség. A Forma-1-et régebb óta követők minden idők egyik legrosszabb, egyben legkomikusabb pilótájaként emlékezhetnek rá. Nézzük a következőt!

Forrás: Steve Etherington - EMPICS / Getty Images