Az utolsó körig harcolt egymással Leclerc és Perez a bajnoki pontverseny második helyéért.
A rajtot követően kicsit csatázott egymással Verstappen és Perez, de végül a holland hamar elhúzott csapattársától és gyakorlatilag egyetlen pillanatig nem forgott kockán a győzelme.
⚫️⚫️⚫️⚫️⚫️
⚫️⚫️⚫️⚫️⚫️
LIGHTS OUT FOR THE FINAL TIME IN 2022! 🇦🇪#AbuDhabiGP #F1 pic.twitter.com/4oFTHOwJ6s — Formula 1 (@F1) November 20, 2022
A második helyen Leclerc futott be éppen az előtt a Perez előtt, akivel a bajnoki pontverseny második helyéért csatáztak. Alonso és Hamilton is kénytelen volt feladni a futamot technikai meghibásodás okán.
LAP 28/58
Alonso pulls into the pits and is out of the race after suffering reliability issues ❌
A hugely frustrating end to his time with Alpine 😫#AbuDhabiGP #F1 pic.twitter.com/7pUclbsnsQ — Formula 1 (@F1) November 20, 2022
Mick Schumacher és Nicholas Latifi páros piruettet mutatott be a verseny vége felé, miután a német hátulról nekiment ellenfelének. A két versenyző pont nélkül zárta az Abu-dzabi nagydíjat, ami könnyen lehet, hogy pályafutásuk utolsó F1-es futama is volt egyben.
Synchronised spinning! 😮#AbuDhabiGP #F1 pic.twitter.com/qDBkJhi1w6 — Formula 1 (@F1) November 20, 2022
Pontot szerzett viszont Daniel Ricciardo, aki a McLarentől távozik. A hírek szerint jövőre a Red Bull tartalékpilótája lesz.
A nap versenyzőjének Sebastian Vettelt választották, aki elrontott stratégiája révén csak a szerencsének és Hamilton váltójának meghibásodásának köszönheti, hogy a pontszerzők között végzett.
A final flourish for Seb! #AbuDhabiGP #DankeSeb pic.twitter.com/X4NrZBQxZF — Formula 1 (@F1) November 20, 2022
Verstappen mögött tehát összetettben Leclerc végzett a második, Perez a harmadik helyen. Russell több pontot zsebelt be idén, mint Hamilton, közéjük Sainz ékelődött be a ponttáblázaton.
A konstruktőrök versenyében a Red Bull mögött a Ferrari végzett, a címvédő Mercedesnek be kell érni a harmadik hellyel.
Minden bizonnyal ez volt az utolsó F1-es versenye Sebastian Vettelnek, aki még a nyáron jelentette be visszavonulását. Nem rendelkezik jövőre üléssel Daniel Ricciardo, Nicholas Latifi és Mick Schumacher sem, mindegyikük visszatérésének a lehetősége is erősen kérdéses.
A 2022-es Abu-dzabi Nagydíj végeredménye:
- Max Verstappen (Red Bull) 25 pont
- Charles Leclerc (Ferrari) 18 pont
- Sergio Pérez (Red Bull) 15 pont
- Carlos Sainz (Ferrari) 12 pont
- George Russell (Mercedes) 10 pont
- Lando Norris (McLaren) 8 pont
- Esteban Ocon (Alpine) 6 pont
- Lance Stroll (Aston Martin) 4 pont
- Daniel Ricciardo (McLaren) 2 pont
- Sebastian Vettel (Aston Martin) 1 pont
- Cunoda Júki (AlphaTauri)
- Csou Kuan-jü (Alfa Romeo)
- Alexander Albon (Williams)
- Pierre Gasly (AlphaTauri)
- Valtteri Bottas (Alfa Romeo)
- Mick Schumacher (Haas)
- Kevin Magnussen (Haas)
- Lewis Hamilton (Mercedes) kiesett
- Nicholas Latifi (Williams)
- Fernando Alonso (Alpine)
A 2022-es F1-es idény egyéni pontversenyének végeredménye:
- Max Verstappen (Red Bull) 454 pont
- Charles Leclerc (Ferrari) 308 pont
- Sergio Pérez (Red Bull) 305 pont
- George Russell (Mercedes) 275 pont
- Carlos Sainz (Ferrari) 246 pont
- Lewis Hamilton (Mercedes) 240 pont
- Lando Norris (McLaren) 122 pont
- Esteban Ocon (Alpine) 92 pont
- Fernando Alonso (Alpine) 81 pont
- Valtteri Bottas (Alfa Romeo) 49 pont
- Sebastian Vettel (Aston Martin) 37 pont
- Daniel Ricciardo (McLaren) 37 pont
- Kevin Magnussen (Haas) 25 pont
- Pierre Gasly (AlphaTauri) 23 pont
- Lance Stroll (Aston Martin) 18 pont
- Mick Schumacher (Haas) 12 pont
- Cunoda Júki (AlphaTauri) 12 pont
- Csou Kuan-jü (Alfa Romeo) 6 pont
- Alexander Albon (Williams) 4 pont
- Nicholas Latifi (Williams) 2 pont
- Nyck De Vries (Williams) 2 pont
- Nico Hülkenberg (Aston Martin) 0 pont
A 2022-es konstruktőri bajnokság végeredménye:
- Red Bull 759 pont
- Ferrar 554 pont
- Mercedes 515 pont
- Alpine 173 pont
- McLaren 159 pont
- Alfa Romeo 55 pont
- Aston Martin 55 pont
- Haas 37 pont
- AlphaTauri 35 pont
- Williams 8 pont
Formula 1