2020. augusztus 14. | 18:41

Az egyéni bajnoki címet Antonio Felix da Costa szerezte meg, a csapatok versenyében a DS Techeetah végzett az élen.

A Mercedes-Benz EQ versenyzője, Stoffel Vandoorne nyerte az ABB FIA Formula-E bajnokség 2019/2020-as szezonjának utolsó versenyét Berlinben. A második helyen csapattársa, Nyck de Vries ért célba. A sorozat bajnoka Antonio Felix da Costa lett, a konstruktőrök között pedig csapata, a DS Techeetah végzett az első helyen. Vandoorne győzelmének köszönhetően bezsebelte a második helyet a pilóták összevetésében. A csapatok tabelláján a Nissan e.dams lett a második, a Mercedes-Benz EQ – legjobb német gyártóként – a harmadik pozícióban zárta a sorozatot.

„Micsoda fantasztikus verseny, minden tökéletesen alakult számunkra. Buemi nagyon közel került hozzánk, ám végig irányítás alatt tartottuk a dolgokat. Nem is kívánhattunk volna jobb befejezést, az egyéni második helyem pedig hab a tortán. Boldog vagyok, hogy ilyen tempót tudtunk diktálni. Az időmérőn és az elmúlt néhány versenyen szenvedtem, a csapat azonban remek munkát végzett” - nyilatkozta Stoffel Vandoorne.

A futamot követően da Costa és a DS Techeetah csapata megkapták a bajnoki trófeát.

Az élről indulók jól kapták el a rajtot, az első kör végén Vandoorne 1,6 másodperces előnnyel vezetett. Nyck de Vries Rene Rastot megelőzve feljött a harmadik helyre. A legtöbb pozíciót Jean-Eric Vergne (DS Techeetah) és Alex Sims (BMW i Andretti Motorsport) javították, ők három-három hellyel kerültek előrébb.

Először de Vries érkezett meg az ATTACK MODE aktivációs zónába, a kilencedik körben Buemit (Nissan e.dams) megelőzve feljött a második helyre. A Mercedes számára jól alakultak a dolgok a konstruktőri pontvadászatot illetően, valamint Vandoorne is az elméleti második helyen állt az egyéni tabellán. A verseny utolsó 20 percében aztán változott a kép, Buemi ugyanis megelőzte de Vriest.

Vandoorne 1,5 másodperces előnnyel haladt az élen, de Vries pedig felvette a harcot Buemivel. Az utolsó kanyarban a holland versenyző megpróbálkozott az előzéssel, a rutinos svájci azonban becsukta előtte az ajtót. A Mercedesben viszont volt még extra tartalék, így de Vries Buemi elé tudott kerülni, ezzel biztosítva csapattársa, Stoffel Vandoorne második helyét az összetett pontversenyben. A Mercedes-Benz EQ ezzel kettős győzelmet aratott a berlini Formula-E futamon.