2022. január 17. | 13:23

A spanyol F1-es világbajnok 2021-es kerékpárbalesete során szenvedett sérüléseket, most a tavaly beültetett fémlemezt távolították el az állából.

Sor került Fernando Alonso újabb műtétjére, melyet a tavaly februárban elszenvedett közúti kerékpárbalesete miatt kellett elvégezni. 2021 telén egy fémlemezzel rögzítették a spanyol Forma-1-es világbajnok törött állkapcsát, a mostani operáció során pedig ezt a darabot távolították el.

Alonso a lábadozása miatt csak csapatkapitányként, és nem pilótaként vett részt az elmúlt hétvégén megrendezett, virtuális Le Mans-i 24 órás versenyen. A spanyol versenyző az eseményen elmondta, hogy az orvosi beavatkozás miatt egy kicsit hosszabb rehabilitációs időre van szüksége a 2022-es Forma-1-es idény téli tesztjei előtt.

„Ezúttal nem tudtam részt venni a versenyen, mert a múlt héten műtöttek meg, és egy ideig a kórházban voltam. Most éppen gyógyulgatok a beavatkozás után. De figyelemmel kísérem a versenyt, különösen az Alpine csapatának autóját” – nyilatkozta Alonso a virtuális eseményen.

A Speedweek internetes oldal értesülései szerint a 40 éves világbajnokot a svájci fővárosban, Bernben operálták meg, a legendás pilóta pedig két nap múlva elhagyhatta a kórházat.

Alonso eltakarja a száját
A tavaly beültetett fémlemezt távolították el Alonso állából

Alonsónak nem volt túl sok örömben része a virtuális versenyen, hiszen az Alpine 36-os számú autója idő előtt kiállni kényszerült. A kocsit többek között az Alpine akadémiájának ígéretes tehetsége. Victor Martins is vezethette, a versenyüknek végül egy motorhiba vetett véget. A Redline csapatánál a friss világbajnok Max Verstappen is harcba szállt, ő azonban vezető helyről kicsúszott. A viadalt végül a Redline nyerte, mivel a másik autójuk első helyen ért célba.