A BMW márka jövőbeli modellpalettájának új formanyelvét és technológiai innovációit felvonultató BMW iX3 megérkezett Debrecen útjaira: a vállalatcsoport életében új érát nyitó, tisztán elektromos meghajtású modell első példányainak egyikét a BMW egyik debreceni ügyfele vette át egy különleges, egyszeri átadó alkalom keretében.
Február 25-én Pekingben együttműködési megállapodást írt alá a BMW Group és a CATL annak érdekében, hogy tovább erősítsék együttműködésüket a szén-dioxid-kibocsátás csökkentésére irányuló projektekben. A megállapodás új szintre emeli a két vállalat partnerségét a fenntartható fejlődés és a technológiai innováció terén. Az aláírásra Friedrich Merz német kancellár kínai látogatása során került sor, magas rangú német üzleti delegáció kíséretében.
A bajor prémiumgyártó az ikonikus BMW Art Cars kollekció fennállásának 50. évfordulója alkalmából szervezett világkörüli turnéjának hazai állomásán, Európa legnagyobb immerzív showjának kíséretében mutatta be a hazai közönségnek a Neue Klasse modellgeneráció első tagját, a Debrecenben gyártott BMW iX3 modellt.
A BMW Group Gyár Debrecen tovább szélesítette stratégiai partnerségét a Debreceni Egyetemmel: a Bölcsészettudományi Kar és az Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság is csatlakozott az autógyártó és a felsőoktatási intézmény között már 2023 óta élő stratégiai együttműködéshez. A debreceni BMW gyár így immár nyolc karral és intézményeivel dolgozik együtt, még átfogóbbá téve az ipar és a felsőoktatás közös munkáját.