Emellett beszélő B-oszloppal és torzított hanggal is üzenne az autó azoknak, akik gyanúsan közelednek hozzá.
Igazán trükkös megoldást talált ki a Ford az autótolvajok ellen. Ezzel kapcsolatban a technológiáról már be is adta ötletét az Egyesült Államok Szabadalmi és Védjegyhivatalához (USPTO), melyet a Carbuzz magazin vett észre.
A lényege az autótolvajok és az autóban ülőkre nézve veszélyes emberek távoltartása megtévesztéssel. Ehhez az új rendszer képes lesz az ablakok belső felére emberalakokat vetíteni úgy, mintha ülne valaki az autóban.
Ez csak egy lépés, de ezt még megelőzik további intenzív tevékenységek. Az autó folyamaotsan figyeli a környezetét, nem csak kamerákkal és szenzorokkal, hanem akár egy műhold segítségével is.
Meg tudja határozni, hogy az autó körül mozgó emberek milyen célból vannak ott és mit csinálnak pontosan. Így azt is látja, ha például éjszaka egy ember gyanús módon közeledik a jűrműhöz.
Erre ragálva először a fényszórókat is felkapcsolhatja, hogy azt higyjék, az autóban ülnek és éppen terveznek elindulni. Ez sok autótolvajnak már elég lehet, de ha mégsem, ezután jön az ablakra való kivetítés.
Ezt kiegészíthetik előre felvett életszerű szövegek, melyeket egy B-oszlopba rejtett hangszóró tudna továbbítani a rossz szándékkal közeledő embereknek. Ezekkel az autó szimulálhatja, hogy hívja a rendőrséget vagy képes csak szimplán elhitetni másokkal, hogy nem üres.
De akár torzíthat is a hangunkon, mivel belülről akár mikrofonokon keresztül is beszélhetünk másokkal. Ha például gyermekünk maradt az autóban, akkor ő is képes kifele beszélni úgy, hogy a rendszer eltorzítja a hangját. Akár azt is megoldhatjuk, hogy kifele Dwayne Johnson beszéljen a sötétített üvegek mögött rejtőző 14 éves helyett.
Tehát az autó B-oszlopa olyan lesz, mint a beszélő tábla a McDonalds-ban, ami nem csak autótolvajok elriasztásakor lehet hasznos. Ha például kamu rendőrök állítanak minket félre és mi csak egyedül vagyunk az autóban, a kétirányú mikrofon és hangrendszer miatt akár kiszállás előtt meggyőződhetünk az igazoltatás szándékának hitelességéről.
Tehát akármennyire is furcsának, esetleg nevetségesnek tűnik a rendszer első hallásra, egy rakás előnye lehet majd élesben. Persze ez még rengeteg fejlesztés és hangolás, hogy az utcán parkolva autónk ne fenyegessen minden járókelőt azzal, hogy rendőrt hív.