2020. január 05. | 10:00

Ezek a buszmegállók önálló alkotásként is megállják a helyüket.

A tömegközlekedés bizony sokszor idegesítő tud lenni, főleg ha az ember éppen sietne valahová, de a busz persze nem jön időben. A várakozás talán máshogy csapódik le az emberben a világ legkülönlegesebb buszmegállóiban, most ezekből mutatok be neked néhányat.

Környezetbarát buszmegálló

Nem akármilyen ötlet pattant ki néhány éve Aaron Scales fejéből, az ökotudatos művész előbb megálmodta, majd el is készítette azt a fenntartható buszmegállót, amely az Egyesült Államokban csodálható meg. A Bottlestop névre keresztelt várakozóhely újrahasznosított üdítős palackokból készült, másik érdekessége, hogy napenergiával is működik.

A betűkből álló buszmegálló

Baltimore városába kell ellátogatnod, ha meg akarod tekinteni a buszfeliratú buszmegállót (milyen jól hangzik már ez, nem igaz?). A 4 méter magas és 2 méter széles oszlopokból álló alkotáson egy spanyol kreatív csapat munkálkodott, és a város lakói pillanatok alatt megszerették a különleges megállót. Amely véd az esőtől és a széltől is, plusz nem csak arra jó, hogy leüljön az ember ott, de ha valakinek ahhoz támad kedve, hogy elterüljön, mint az Alföld, azt is nyugodtan megteheti.

Gyümölcsalakú buszmegállók

A japánokról tudjuk, hogy nem riadnak vissza az extravagáns megoldásoktól, talán nem is meglepő, hogy az ázsiai országban játszottak el azzal a gondolattal, hogy a buszmegállók úgy is kinézhetnének, mint a gyümölcsök. Az építményeket egyébként eredetileg az 1990-es oszakai kiállításra tervezték, ahol hatalmas közönségsikert arattak. A 16 furcsa kinézetű buszmegállóra aztán Konagai városvezetése csapott le.

Pók alakú buszmegálló

Nem akármilyen műalkotást fotózott le Christopher Herwig Észtországban, az óriási, pók alakú buszmegálló még a szovjet építőipar keze nyomát viseli magán.

Iskolabuszból készített buszmegálló

2007-ben Christopher Fennel szobrász három kiselejtezett iskolabuszból tervezett buszmegállót Atlantában.

Házzá alakuló buszmegálló

Dennis Oppenheim tervezte a kaliforniai Venture kirívó buszmegállóját, amelyet a művész buszotthonnak nevezett el. Az építmény legmagasabb pontja eléri a 11 métert, Oppenheim pedig azt mondta az alkotásáról, hogy az egy metafora, amely a busz házzá alakulását mutatja be. Ezzel akarta érzékeltetni azt az utazást, ami a buszra szállás és a hazaérkezés között végbemegy.

Zenélő buszmegálló

Montrealban nagyot szólt, amikor elterjedtek azok a hírek, miszerint hintákat szerelnek a buszmegállókba. Mégpedig olyan hintákat, amelyek zenélnek lengés közben. A projekt tervezői később cáfolták, hogy ezek a hinták a buszmegállók kellékei lennének, a tömegközlekedéstől függetlenül szerették volna összehozni az embereket egy kis zenélésre az utcán.