2022. május 26. | 13:26

A kitűzött célt azonban nem sikerült elérnie az 1350 lóerős hipersportautónak.

2020 végén óriási szenzációt keltett, hogy a Shelby Super Cars Tuatara állítólag 330 mérföld/órás (531 kilométer/órás) végsebességet ért el. Bár az SSC váltig állította, az eredmény valós, végül tavaly júliusban elismerte, hogy nemhogy a 330 mérföld/órás sebességet, de még 300-as tempót sem sikerült elérnie az autónak.

A tavaly januári teljesítményével a Tuatara lett a világ leggyorsabb szériaautója, miután 282,9 mérföld/órával (455,2 km/órával) száguldott, így megdöntötte a Koenigsegg Agera RS korábbi rekordját. Ez azonban nem volt elegendő az SSC-nek.

SSC Tuatara
Kép: Shelby Super Cars

A legutóbbi próbálkozás alakalmával az SSC Tuatara már 295,0 mérföld/órás (474,8 km/órás) sebességgel repesztett. Azonban a célként kitűzött 300 mérföld/órás tempót ezúttal sem sikerült teljesíteni. Az amerikai cég szerint ezt a határt csupán azért nem sikerült megugrania a modellnek, mert túlságosan rövidnek bizonyult a 3,7 kilométer hosszú tesztpálya. Vagyis egy hosszabb aszfaltcsíkon a 300-as tempó is elérhető lenne.

Az SSC valóban megdöntötte a végsebesség eddigi világrekordját, de ezt csak az egyik irányba sikerült megtennie. Ahhoz, hogy a rekordkísérlet érvényes legyen, azt oda és vissza is el kell érni, hogy ki lehessen zárni, hogy a szél vagy bármilyen más tényező segítette az autót az adott eredmény elérésében.

Ráadásul az SSC gondosan ügyelt rá, hogy a Tuatara mostani produkciójára úgy hivatkozzon, mint új végsebesség-rekordra. Ugyanis a Bugatti Chiron speciálisan módosított változata 2019 végén 304,773 mérföld/órás (490,379 km/órás) csúcssebességet ért el, ám ez sem számít hivatalos rekordnak, mivel ezt is csak az egyik irányba teljesítették.

Az SSC most tovább folytatja a tesztelést, és keres egy megfelelően hosszú pályát, ahol ismét nekifuthat a 300 mérföld/órás rekordkísérletnek a 6,0 literes, ikerturbós V8-as motorral szerelt, 1350 lóerős hipersportautójával.

Nyitókép: Shelby Super Cars