2022. április 11. | 12:15

Érdekesnek ígérkezik ez a projekt.

A Bentley tervei szerint még az évtized vége előtt piacra kerül egy teljesen új Mulsanne, amely elindítja a cég elektromos korszakát.

Az új zászlóshajó része lesz a Bentley nemrég bejelentett „öt az ötben” stratégiájának, amelynek keretében 2025 és 2030 között öt elektromos modellről rántja le a leplet. Ezek közül az elsőre szimplán Mulsanne-utódként hivatkoznak a belső körök, mivel ez lesz a márka újkori kínálatának legdrágább modellje, ahogy egykor a Mulsanne is az volt.

Az újdonság vélhetően nem hordozza majd az előd stílusjegyeit és vonalvezetését. Az utolsó Mulsanne 2020 júniusában hagyta el a cég crewe-i üzemének gyártósorát, ezzel véget ért a modell 11 éves gyártási szériája, amelyből több mint 7300 példány készült. Ez volt egyben az utolsó jármű, amely a Bentley 6,75 literes, V8-as motorjával készült, ami 512 lóerő és 1020 Nm nyomaték leadására képes.

Míg a Mulsanne-t négyajtós limuzinként ismerjük, a következő modell valószínűleg más megközelítést fog alkalmazni és inkább egy kétajtós, sportosabb megjelenésű modell lesz. A brit Autocar magazin szerint így nézhet ki a következő Mulsanne:

A szuperluxusautó-piacon az elmúlt évtizedben visszaesett a kereslet a szedánok iránt. A Jato Dynamics adatai szerint 2021-ben a szedánok piaci részesedése 9,1 százalék volt, szemben a 2010-es 21,6 százalékkal. Ez nagyrészt az SUV-k népszerűségével magyarázható, de a Bentley-nek már ott van a Bentayga, úgyhogy a Mulsanne következő generációjával megérheti kísérletezni.

Az új Bentley bővíti a kínálatot, akinek esetleg nem jön be a Bacalar, az választhatja az elektromos hajtáslánccal szerelt alternatívát. Az autógyártó első elektromos járművei az Audival közösen kifejlesztett platformját fogják használni. A speciális padlólemezt számos villanyautónál fogják használni a költséghatékonyság biztosítása érdekében, de egyelőre nem világos, hogy ez kiterjed-e majd egy Mulsanne méretű modellre is. Akárhogy is, a Bentley várhatóan nagymértékben részt vesz majd az architektúra további finomhangolásában.