40 éve porosodott a garázsban az oldtimer Ford, aztán hamar fordult a világ.
Mindig érdekes megnézni, hogy milyen kincsek lapulnak egyes emberek telkén, tanyáján, istállójában stb. Sokszor nagy értékű, ritka autókat felejtenek ilyen helyeken, ám ezek az autók nem ezt a bánásmódot érdelmik.
Van több YouTube-csatorna is, amelyek azzal foglalkoznak, hogy ilyen járműveket kutatnak fel, és próbálnak újra életre kelteni. Ez pedig általában egy alapos mosással, belső takarítással indul, hogy fel lehessen mérni, milyen állapotban van az adott autó.
Így tettek most a WD Detailing szakemberei is, akik egy 1978-as Ford Thunderbird kupéra bukkantak. A tulaj elhunyt édesapjának egykori autója 40 éve állt a garázsban, senki sem nyúlt hozzá.
Nekiláttak a műhelyben a tisztításnak, kívül és belül is alaposan lecsutakolták. Néhány mechanikai javítást is elvégeztek rajta, ám a féket nem tudták talpra állítani ilyen rövid idő alatt, így megállni még elég nehezen lehet a monstrummal.
A takarítás utáni végeredmény azonban így is fényévekre van attól, ahogyan az autó az elmúlt évtizedekben kinézett. A Thunderbird oldtimert végül megmutatták az egész családnak, és mindenkit lenyűgözött.
WD Detailing