2019. július 22. | 14:46

A két autógyártó vállalat a jövőben közös munkával kíván erőforrásokat, hajtásláncokat fejleszteni.

Tagadhatatlan, hogy az idő elteltével egyre több autógyártó kezd valamiféle kooperációba egy másik márkával a költségek csökkentésének érdekében. Az együttműködés tárgyát gyakran valamiféle új technológia kidolgozása, vagy a hajtáslánc-fejlesztés képezi. A legfrissebb a Jaguar Land Rover és a BMW példája.

Vállalati bennfentesek nyilatkozata alapján az Autocar magazin beszámolt arról, hogy az autógyártóknak sikerült egyezségre jutniuk abban a tekintetben, hogy kibővítsék a közelmúltban létrejött elektromos autókkal kapcsolatos partnerségüket, beleértve a benzin-, dízel- és hibrid variánsokat. Az a hír járja, hogy az együttműködés eredményeként négy- és hathengeres egységek fognak születni, elektromos rásegítéssel vagy szimplán anélkül.

A mozzanat mindkét vállalat számára nyertes helyzetet idézhet elő. A Jaguar Land Rover számára például lehetővé teszi, hogy csökkentse a belső égésű motorok fejlesztésére, illetve kialakítására irányuló költségeket, hiszen a vállalat egyre inkább a villamosított jövőkép felé orientálódik. Ezzel szemben a BMW-t sem kellene sajnálni, ahogyan eddig sem kellett, hiszen a márka részesülne motorjaik értékesítéséből, valamint azok megnövekedett volumenéből.

A jelen pillanatban még semmi sem hivatalos, a megegyezés akkor jöhet létre, amikor a Jaguar Land Rover valóságos nyomás alá helyeződik a költségek jelentős csökkentése végett. Egyelőre nem tudni, mikor kerülhet sor a szóban forgó együttműködés bejelentésére, azonban az elektromos járművekre vonatkozó partnerségüket 2019 júniusában már közölték.

A megállapodás feltételei szerint a BMW ötödik generációs elektromos hajtáslánca, mely egy elektromotort, egy váltóberendezést és az összes többi elektronikát foglalja magában, a Jaguar Land Roverrel közösen fejlesztett elektromos egységek alapjaként szolgál majd.

A közös együttműködés eredeti célja nyilvánvalóan az, hogy kihasználják a jövőbeni elektromos hajtóművek fejlesztéséből származó költséghatékonyságot, valamint csökkentsék a termelési, tervezési költségeket és növeljék a méretgazdaságosságot.