A modern mosógépek számos fejlett technológiát alkalmaznak, hogy megkönnyítsék hétköznapjainkat. Azonban, még a legjobb készülékek is időről időre hibakódokat jeleníthetnek meg, ami sokszor fejtörést okozhat a felhasználóknak.
Mit is jelentenek ezek a kódok, és hogyan oldhatjuk meg a velük kapcsolatos problémákat? Ebben a cikkben áttekintjük a leggyakoribb hibakódokat és megoldásaikat, hogy a jövőben könnyebben igazodjunk el ezen a területen.
Egy mosógép leállása: Hol kezdjük a javítást?
Amikor a Whirlpool mosógépünk nem kezd el mosni, az első lépés az alapelemek ellenőrzése. Gyakran olyan apróságok okozzák a problémát, mint a rosszul csatlakoztatott dugó, vagy egy áramkimaradás. Előfordulhat, hogy a készülékünk ajtaja nem záródik megfelelően vagy a "BE/KI" esetleg a "Start/Szünet" gomb egyszerűen nincs megnyomva. Ezek a problémák elsőre triviálisnak tűnhetnek, mégis gyakran ezek állnak a háttérben. Egy másik gyakori eset, amikor a gép azért nem indul el, mert a vízcsap nincs megnyitva, vagy késleltetett indítással van beállítva a mosási ciklus.

Hibakódok és megoldási lehetőségeik
Amikor a mosógép "H2O" hibakódot mutat, valószínűleg a vízbevitel körül jelentkezett probléma. Ezt a hibát okozhatja egy rosszul rögzített víztömlő, egy összegyűrődött tömlőrész, vagy egy elfelejtett csapnyitás. Néha a vízhálózatban fellépő alacsony nyomás is eredményezheti a vízfeltöltési hibaüzenetet. Az ilyen jellegű problémák többségére megoldás lehet, ha alaposan átvizsgáljuk ezeket az elemeket és kijavítjuk az esetleges hibákat.
Előfordulhat, hogy a mosógép folyamatosan vizet szivattyúz és ereszt le. Ilyenkor érdemes ellenőrizni, hogy a leeresztő tömlő megfelelően van-e beszerelve, például a megfelelő magasságban helyezkedik-e el. Ha a tömlő vége víz alatt van, az is gondot okozhat, ezért erre is figyeljünk oda.
Néha szakértő segítség szükséges
Vannak olyan hibakódok, melyek megjelenését követően érdemes szakértővel konzultálni. Például az F1-es hibakód az elektronikus áramkör problémáiról árulkodik, míg a F2-es kód a motor meghibásodását jelzi. Ha a mosógép az F11 hibakódot írja ki, az azt jelzi, hogy probléma van a szivattyú áramkörével, ami miatt víz maradhat a mosótérben. Az ilyen összetettebb hibák esetén a legjobb, ha minél előbb kapcsolatba lépünk a szervizzel.
Az olyan hibakódok, mint az F13, mely a szárítógép hőmérséklet-érzékelőjének meghibásodását jelzi, szintén figyelmet igényelnek. Bár megpróbálkozhatunk a készülék kikapcsolásával és újraindításával, azonban, ha ez nem segít, mindenképpen vegyük igénybe szakember szolgálatait.
A mosógép-tulajdonosok gyakran találkoznak a túl sok hab képződésével is, ami általában annak következménye, hogy nem megfelelő típusú vagy túlzott mennyiségű mosószert használnak. Mindig érdemes figyelembe venni a gyártó ajánlásait a mosószermennyiségre vonatkozóan.