A gyakorlatorientált programelem lehetőséget biztosít a diákoknak, hogy valós ipari környezetben, a technológiák és oktatóik segítségével az üzem termelési folyamatait támogassák és tegyék hatékonyabbá, mindezt a technológiáktól érkező megrendelések alapján.
A BMW Group Gyár Debrecen és a Debreceni Szakképzési Centrum (DSzC) együttműködésében futó duális szakképzési program résztvevői a technológiákkal szoros együttműködésben, oktatóik vezetésével olyan eszközöket készítenek, amelyek közül az elsőket a TalentFactory megnyitóján láthatta a nagyközönség.
„Büszke vagyok arra, hogy újabb elemmel bővült a duális képzési programunk debreceni gyárunkban. Hiszünk abban, hogy a képzés során fiatal kollégáink a vállalati kultúránk olyan értékeit is elsajátíthatják, mint például a csapatszellem, a szubszidiaritás és az aktív részvétel” - emelte ki Hans-Peter Kemser, a BMW Manufacturing Hungary Kft. elnök-vezérigazgatója.
A TalentFactory működése egy nagyvállalat szervezeti struktúráját szimulálja a duális képzésben olyan valós környezetben, ahol a tanulók gyakorlati oktatása mellett nélkülözhetetlen elméleti ismereteket is kapnak. A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának előadói segítségével nemrégiben például a pénzügyi tervezésbe is betekintést nyertek a fiatalok.
A TalentFactory ötvözi a gyakorlati tanulást, a csapatmunkát és a kreatív gondolkodást. A BMW Group immár több, mint százéves duális képzési hagyományait folytatva biztosítja, hogy a jövő szakemberei értékes tudással rendelkezzenek, legyen szó robotikáról, 3D nyomtatásról vagy akár a fémmegmunkálás megoldásairól.
A programban a duális szakképzési program bármely évfolyamának diákjai részt vehetnek, és a teljes hároméves képzésük alatt folyamatosan bekapcsolódhatnak a munkába. Az eseményen Kökényesi Kristóf, a lézergravírozási területen alkotó diák ismertette a programban szerzett tapasztalatait. Elmondta, hogy a diákok csapatokban dolgoznak folyamatos oktatói mentorálással, valamint mindvégig a technológiák iránymutatásával a BMW prémium sztenderdjeinek megfelelően.
Valós ipari környezet, kézzelfogható sikerélmény
A TalentFactory program egyik legnagyobb előnye, hogy a diákok valós termelési környezetben sajátíthatják el a legújabb technológiák használatát. A résztvevők a teljes gyártási folyamatot átlátják az alapanyagok kiválasztásától kezdve a megmunkáláson és összeszerelésen át egészen a késztermék minőségellenőrzéséig.
A gyakorlati képzési elem kiváló lehetőséget ad a termelési környezet és folyamatok megismerésére, miközben az ipari szabványoknak megfelelő, valós technológiai eljárásokat alkalmazhatnak oktatói támogatással. Különleges sikerélményt jelent a diákok számára, amikor később viszontlátják az általuk létrehozott eszközöket a termelésben, és megtapasztalják, hogy tevőlegesen hozzájárulhatnak a gyár sikeréhez.