2022. május 20. | 01:54

A tabella élén Leclerc és Verstappen küzd egymással, de többen is remekeltek rajtuk kívül az első öt futamon.

Túl vagyunk a 22 futamosra szűkített Forma-1-es idény első öt versenyén. A Planet Sport stábja ennek apropóján elemezte, mely pilóták nyújtottak eddig kiemelkedő teljesítményt.

Max Verstappen

A címvédő jelenleg 19 pontos hátrányban van a világbajnoki címért zajló küzdelemben. Figyelemreméltó tény, hogy a Red Bull holland versenyzője 2022-ben minden olyan futamot megnyert, amelyet nem kellett idő előtt feladnia. Verstappent Bahreinben és Ausztráliában is műszaki hibák hátráltatták, ezeken a versenyeken rengeteg pontot bukott el.

A 24 éves holland a tavaly drámai körülmények között megnyert világbajnoki címmel a zsebében rendkívül érett versenyzést mutat. Idén eddig még nem hibázott, arról nem tehet, hogy a csapat nem tudott minden esetben megbízható autót adni alá.

Verstappen
Verstappen eddig verhetetlen, ha bírja a tempót az autója | Fotó: Depositphotos

Verstappen Imolában és Miamiban is nyerni tudott, a Száguldó Cirkusz mezőnye pedig a hétvégén Barcelonába látogat, ahol a holland első Red Bullos futamán rögtön az első helyen ért célba.

Charles Leclerc

A monacói pilóta a Ferrari egyértelmű vezére az olaszok 2022-es remek szereplésében. Az idei autót kiválóan felkészítették a világbajnoki cím elhódítására, melyhez Leclerc minden szükséges adottsággal rendelkezik. A Bahreinben és Ausztráliában is nyerni tudott, talán csak Imolában volt egy kicsit túlságosan forrófejű, amikor túlzott igyekezetében megpördült, és végül csak a 6. helyen ért célba. A végelszámolásnál ez a hiba még sokba kerülhet, a világbajnoki cím megnyeréséhez néha bizony higgadtság is szükséges.

Leclerc pezsgőzik
Leclerc vezeti a bajnokságot, de lehetne több pontja is | Fotó: Depositphotos

George Russell

Amikor egy új versenyző kerül egy olyan csapathoz, mely az elmúlt 8 évben minden létező trófeát megnyert, akkor bizony jelentős nyomással kell szembenéznie. Még egy lapáttal rádob az egészre, ha a csapattársát Lewis Hamiltonnak hívják. Nos, a jelek szerint George Russell remekül kezeli a helyzetet az idei évben jobbára gyengélkedő Mercedesnél.

Russell az elmúlt négy versenyen kivétel nélkül Hamilton előtt végzett, az összetettben már 23 ponttal előzi meg csapattársát. Hozzá kell tennem, hogy a fiatalabb angolnak több szerencséje volt a biztonsági autós fázisoknál, ám Russell teljesítménye mindent összevetve megsüvegelendő.

Russell
Russell egyelőre jobban teljesít, mint csapattársa, Hamilton | Fotó: Depositphotos

A Mercedes W13 küzd a jelek szerint leginkább a „delfinezés” problémakörével, amit egyelőre George Russell tud hatékonyabban kezelni.

Valtteri Bottas

A Mercedestől a tavalyi év végén távozó Bottas szárnyakat kapott az Alfa Romeo kötelékében. A szabályváltozásoktól a korábban kialakult sorrend felpezsdülését várták, arra azonban aligha számítottak, hogy Valtteri Bottas Lewis Hamiltonnal csatázhat úgy, hogy nem egyforma autóban ülnek.

Az Alfa Romeo C42-es versenyautóban az idei évre remekült összerakott Ferrari-motor dolgozik, a rutinos finn pilóta pedig igyekszik kihozni a maximumot a versenygépből. Amíg az újonc Csou Kuan-jü egyetlen pontot szerzett idén, Bottas 30 egységet lapátolt össze.

Alex Albon

A Williams a 2022-es mezőny leggyengébb autója. Nicholas Latifi feltűnően szenved az FW44 volánja mögött, Alex Albon azonban a lehetőségekhez képest nagyszerű eredményeket ér el. Az egy éves kihagyás után visszatérő thai-brit versenyző az Ausztrál Nagydíjon elképesztő felzárkózást mutatott be. Albon a 20. helyről rajtolt, a csapat egy extrém gumitaktikát választva egészen az utolsóelőtti körig a pályán tartotta, jutalma végül az 1 pontot érő 10. hely lett.