2020. augusztus 24. | 06:28

Fernando Alonso indulása ismét szerencsét hozott a japán pilótának.

Vasárnap este rendezték a 104. Indy 500-at 33 versenyző részvételével. Marco Andretti várta az élről a viadalt, mellőle Scott Dixon és Takuma Sato indult az első sorból. A kétszeres F1-es világbajnok Fernando Alonso csak a 26 pozícióba kvalifikálta magát. A spanyol bár a tripla koronára hajtott, hamar fel kellett adnia álmait: a 15. pozícióban volt, amikor lekörözték 75 körrel a leintés előtt, végül a 21. helyen intették le. Legalább három évet kell várnia arra, hogy újra megpróbálja megnyerni az Indy 500-at, miután a következő két évben a Renault színeiben fog a Forma-1-ben versenyezni.

Scott Dixon több mint a versenytáv felén át, 111 körön keresztül vezetett, ám az utolsó boxkiállásokat követően Sato került az élre. Spencer Pigot öt körrel a vége előtt összetörte autóját a boxkijáratnál, a mezőny sárga zászló alatt vonatozott be a célba. Nagy kérdés, hogy a japán meg tudta volna-e tartani előnyét, mivel meglehetősen kicentizték az üzemanyag mennyiségét, és rendes versenykörülmények között elképzelhető, hogy el kellett volna engednie amerikai riválisát, máskülönben nem jutott volna el a célig.

Sato biztosan nem így szerette volna bebiztosítani elsőségét, ám a motorsport történelemkönyvébe csupán annyi fog bekerülni, hogy a japán 2017 után immáron másodszor nem talált legyőzőre. Scott Dixon harmadik alkalommal végzett második helyen, mindhárom alkalommal sárga zászló alatt ért célba. A dobogó harmadik fokára Graham Rahal állhatott, ami szép eredmény azok után, hogy nyolcadikként startolt.

A pole pocícióból indulo Marco Andretti csak a 13. lett, az ex F1-es Max Chiltont a 17. helyen intették le. Marcus Ericsson, aki szintén tagja volt a Száguldó Cirkusz mezőnyének, csupán 24 kört tudot megtenni, baleset miatt fel kellett adnia a futamot.

A 2020-as Indy 500 végeredménye (sorrendben a név, a csapat, a megtett körök száma, az időredmény):

12. Felix Rosenqvist, Chip Ganassi Racing, 200, 3:10'19.054
  13. Marco Andretti, Andretti Herta Autosport with Marco & Curb-Agajani, 200, 3:10'21.153
  14. Will Power, Team Penske, 200, 3:10'22.731
  15. Zach Veach, Andretti Autosport, 200, 3:10'24.484
  16. J.R. Hildebrand, Dreyer & Reinbold Racing, 200, 3:10'25.322
  17. Max Chilton, Carlin, 200, 3:10'26.579
  18. Charlie Kimball, A.J. Foyt Enterprises, 200, 3:10'29.789
  19. Tony Kanaan, A.J. Foyt Enterprises, 199, 3:10'05.933
  20. Rinus van Kalmthout, Ed Carpenter Racing, 199, 3:10'13.576
  21. Fernando Alonso, Arrow McLaren SP, 199, 3:10'27.134