2018. október 09. | 18:08

A kínai túra második állomásán is folytatódott Michelisz Norbert pechsorozata.

A szombati napok nem sikerültek valami fényesen Michelisz számára a szezon eddigi részében, sajnos Vuhanban sem volt ez másképp. Még az első időmérő előtt motort kellett cserélni az ötös számú Hyundaiban, ezért az első futamnak az utolsó rajtkockából vághatott csak neki. Nem volt túl izgalmas a nap további része, ugyanis az első kör végén Norbi kiállt a boxba, ahol a szerelők ellenőrizték az új erőforrást, majd még két körre visszament a pályára. Lényegében az új erőforrás bejáratásának szentelték ezt a versenyt.

A vasárnapi időmérőn a hétvége során először ment be 1:24 alá, azonban ezzel is kiesett már a Q1-ben, végül a 22. helyen végzett a kvalifikáción.

Michelisz a második verseny rajtja után feljött a 17. helyre közvetlenül csapattársa, Gabriele Tarquini mögé, akit később meg is előzött. Nem sokkal később pedig már a 14. helyen találta magát, mivel előtte Thed Björk és John Filippi összeütközött, majd mindketten kiestek.

A versenyben maradt két Hyundai közül Michelisz Norbert hét, Yvan Muller öt helyet lépett előre a rajtpozíciójához képest, így a négyszeres világbajnok a 10. helyért egy pontot zsebelt be. Vagyis a bajnoki cím legnagyobb esélyesének számító Hyundainak összejött a pontszerzés Vuhanban. Elvégre egy pont is pont, Zandvoortban még ennyit sem sikerült szerezniük.

A vuhani hétvége záró futamát a 22. helyről kezdte meg a BRC magyar pilótája. A rajtot kicsit elóvatoskodva kimaradt a mezőny hátsó részében történt balesetből, így egyből előrelépett a 17. helyre. A biztonsági autós fázis után kiderült, hogy a baleset láncreakcióját elindító Jean-Karl Vernay boxutca-áthajtásos büntetést kapott, amivel Michelisz még egy pozíciót nyert. Két körrel később újra a pályára küldték a biztonsági autót, mert a második helyen haladó Denis Dupont elvitt egy gumibálát, és vele együtt majdnem az élen haladó Gordon Sheddent is. Az újraindítást követően Muller autójának motorteréből füst szállt fel, ezért kiállni kényszerült, így Norbi a harmadik futamot is a 14. helyen zárta.

Sajnos számítani lehetett arra, hogy a Hyundaiok nem fognak jól teljesíteni ezen a pályán az esélykiegyenlítő-rendszernek köszönhetően, amely a többi gyártóhoz képest alaposan túlsúlyossá tette a dél-koreai márkát.

Még két forduló van hátra a bajnokságból, legközelebb Japánba utazik a mezőny október utolsó hétvégéjén. A jelenlegi állás így néz ki: