2019. április 15. | 18:01

Második alkalommal látogatott a Formula-e mezőnye Róma utcáira, amely a 2018/19-es szezon első európai versenye volt

A rajtrács elejét elfoglaló öt pilóta közül egyikük sem nyert még futamot a Formula E 2019-es szezonja során, ez illetve a rajt előtti órákban lezúdult csapadék is okot adott az izgalmakra. A Dragon mindkét autójával a top ötben végzett az időmérőn, amely nem egy megszokott dolog a bajnoki tabella utolsó helyén álló csapattól.

A jó pozícióknak már az első körben búcsút is inthettek, ugyanis Günther leamortizálta az autója elejét, míg Lopez elnézte az egyes kanyar féktávját és a falba lökte Sam Birdöt, sőt ugyanabban a körben még ő is megnézte közelebbről a korlátot. A mögötte érkező Paffett még meg tudott állni, Vergne viszont nem és egy komoly dugó kerekedett az esetből, emiatt félbe kellett szakítani a futamot.

A csaknem egy órás szünet alatt felszáradt a nyomvonal, az újraindítást követően Lotterer állt az élen Evans előtt. Kettejük közt sokáig egy másodperc alatt volt a különbség, majd 20 perccel a vége előtt az új-zélandi versenyző a Támadó Mód előnyét kihasználva az élre állt. Ezután a német versenyző még megpróbált visszatámadni, de nem sikerült neki.

Az utolsó körökben nem történt semmi izgalmas, mindenki spórolásra állt be, Evansnek vissza is kellett vennie a tempóból, hogy ne tartson még egy körrel tovább a futam, ennek köszönhetően a hetedik futamon a hetedik győztest avatták Rómában.

Érdekesség, hogy a Formula E első szezonjának bajnoka Nelson Piquet Jr. az olaszországi forduló előtt hagyta el a sorozatot, négy és fél év után, mivel a bajnoki címe megszerzését követően nem tudott komoly eredményt felmutatni.