2022. március 03. | 13:33

A hétszeres világbajnok 1998-ban diadalmaskodott ezzel az autóval a Hungaroringen. A Ferrari árát 1,6 milliárd forintnak megfelelő összegben állapították meg.

Eladóvá vált az a Ferrari, mellyel Michael Schumacher megnyerte az 1998-as F1-es Magyar Nagydíjat. Az autó 4,9 millió dollárért, azaz 1,6 milliárd forintért keresi új gazdáját.

Az 1998-as Magyar Nagydíjon a McLaren világbajnoki éllovasa, Mikä Häkkinen szerezte meg az első rajtkockát, ami a Hungaroringen gyakran elegendő volt a futamgyőzelemhez. A finn pilóta mögött csapattársa, David Coulthard töltötte be a hátvéd szerepét, a harmadik helyről induló Schumacher pedig egy ideig hiába üldözte a két McLarent.

Miután Häkkinen autója meghibásodott, Ross Brawn stratégiai elgondolása alapján a Ferrari harmadszor is kihívta Schumachert egy boxkiállásra. Az olasz istálló taktikai géniusza ekkora azt kérte a német pilótától, hogy autózzon 19 időmérős kört, mellyel az helyre térhet vissza a kiállást követően.

Schumacher végül 9 másodperces előnnyel megnyerte a versenyt, elmondása alapján ez volt pályafutása egyik legnehezebb győzelme.

„A csapat kiváló stratégiát választott. Először nem voltam benne biztos, hogy működni fog. Sokáig be voltam ragadva Villeneuve és Coulthard mögött. Végül helyesnek bizonyult a csapat döntése, ám sikerünkhöz riválisaink problémái is kellettek” – nyilatkozta korábban a Motorsport.com weboldalnak Schumacher.

A hétszeres világbajnok a ’98-as szezonzáró Japán Nagydíjon is ezzel az autóval versenyzett. A futam előtt Mikä Häkkinen vezette az összetett pontversenyt 90 ponttal, mögötte 86 egységgel állt Schumacher. A Ferrari német pilótája szerezte meg az első rajtkockát, ám autója a felvezető körön lefulladt, így a mezőny végéről kellett indulnia. Häkkinen végül megnyerte a versenyt, ezzel övé lett az 1998-as világbajnoki cím.