2020. december 10. | 12:07

A japán autógyártó a gyerekek védelme érdekében fejlesztette ki a szerkezetet.

Érdekes projektbe kezdett a Honda, a japán autógyártó a kiskorú gyalogosok védelme érdekében kifejlesztett egy holttérfigyelő robotot. A Ropot névre keresztelt aprócska masinát már éles körülmények között is tesztelték a szakemberek.

Japánban arra ösztönzik a gyerekeket, hogy ne a szüleikkel cipeltessék magukat az általános iskolába, hanem önállóan közlekedjenek már azelőtt, hogy elkezdenék az első osztályt. A Honda által fejlesztett Ropotnak az a célja, hogy az iskola és a lakás közötti oda-vissza utakat a lehető legbiztonságosabbá tegye a kiskorú gyalogosok számára. Egy tenyér nagyságú robotról van szó, amely könnyedén rögzíthető az iskolatáska hevederéhez.

Ropot az első pár séta alkalmával elraktározza a memóriájában azt az útvonalat, amelyet a tulajdonosa mutat meg neki az oktatási intézmény megközelítésekor. A kereszteződésekben és a gyalogosátkelőknél a robot emlékeztetni fogja a gyerkmeket, hogy nézzen körül, mielőtt átkelne az út túloldalára. Ropot hangjelzésekkel és rezgéssel hívja fel a figyelmet a veszélyre, utóbbi funkcióra azért van szükség, hogy a gyerekek akkor is tudják, hogy baj van, ha nem hallják Ropotot, mert mondjuk séta közben hangosan zenét hallgatnak.

A kis piros-fehér robotnak járműérzékelő szenzora is van, ennek köszönhetően a srácoknak hátul is lesz szemük. Sőt, egy nyomkövetőt is kap Ropot, így a szülök tudni fogják, hogy a csemetéjük mikor ért be a suliba. Arról is tudni fognak, hogy a gyerekük merrefelé mászkál, amikor mondjuk hétvégén elmegy valahova, már ha magával viszi Ropotot.

A Honda nem árulta el, hogy pontosan mikor tervezi piacra dobni a holttérfigyelő robotot, de az biztos, hogy már tesztelték azt éles körülmények között, a munka a begyűjtött tapasztalatok és visszajelzések kiértékelésével folytatódhat.