2019. május 05. | 11:37

Anyák napja: az ünnep, mely napon egy egész világ ünnepli az anyaságot

Hazánkban május első vasárnapján esedékes ez a nagyszerű ünnepnap. Mi volna, ha te ezúttal egy szuperjó kocsival emlékeztetnéd magadat arra, hogy bizony te vagy a világ legjobbika? A következőben segítek neked, hogy ötletet meríts a rengeteg autómárka közül, melyek a piacot telítik!   

Az autókról képeket ide kattintva találsz.

Mindenekelőtt elárulom, hogy jómagam is azoktól a brandektől kaptam az ihletet, amelyek bizonyos típusaiban legtöbbször bájos középkorú hölgyeket, anyukákat látok a volán mögött.

1. Audi SQ5 – a sportos anyukás

Az Audi SQ5-ből eddig összességében két generációt készített a négykarikás gyártó, előbbit 2013-tól, utóbbit és egyben jelenlegit a 2017-es évtől fogva gyártják. Nem túlzok, ha azt állítom, a közúton haladva 5 ilyen Audi típusból 4-et minden kétséget kizáróan hölgyike vezet. Legalábbis tapasztalataim szerint!

A Q5-ös széria korábbi csúcsmodellje háromféle TDI és egyfajta TFSI erőforrást használt. A 3,0 literes TDI 313 lóerő és 650 Nm teljesítésére volt képes, a szabadidő-autó (vagy anyuka autó) legfrissebb verziója is megkapta a hathengeres dízelt. Igen ám, csakhogy az már 347 lóerővel és 700 Nm csúcsnyomatékkal áll a kedves anyuka rendelkezésére!

Az Audi eladásait nyilvánvalóan eddig sem a 300 lóerő feletti sportos kivitelű SUV növelte a legnagyobb mértékben, hiszen az ügyfelek egy prémiumautó esetében a teljesítménnyel szemben a hosszútávon is kiélvezhető komfortérzetet részesítik előnyben. Mindezt ugyanakkor az SQ5 is képviseli, csak éppen emellett még képes arra, hogy megszégyenítse az utakat környező konkurenciát.

2. Mercedes-Benz G63 AMG – óriás tejesdoboz a bevásárláshoz

Negyven év: ennyi ideje gyártja a Mercedes ma már státusszimbólummá vált katonai autóját, a G-Wagent. A teljes mértékben megújult második generációt a 2018-as Észak-amerikai Nemzetközi Autószalonon mutatták be, Európai debütálása Genfben volt esedékes. Az elődjére nagyban hajazó G63 AMG kasztnija alatt egy 4,0 literes V8-as biturbós benzinmotor ficánkol.

A csaknem 2,5 tonnás kolosszus 4,5 másodperc alatt gyorsul álló helyzetből 100 km/h-ra, végsebessége 220 km/h.

3. Nissan Juke – a 370Z anyuka kivitele

2010-ben lépett a piacra és ezzel együtt a köztudatba a Nissan mini városi terepjárója, a Juke. A jármű neve amellett, hogy marketingszempontból jól megfontolt, rövid és jó a hangzása, jelentéstartalommal is bír: azt jelenti táncolni, vagy megváltoztatni az agilitást mutató irányokat.

A minap reppentek fel bizonyos hírek, miszerint a Nissannál a jelenlegi modell utódjának fejlesztésén munkálkodnak. Ez egy új generáció beköszöntét jelentheti, melynek bejelentéséről egyelőre nem közölt adatokat a gyártó. Egy orosz designer elképzelése szerint így festhet a második generációs Juke, melyen felfedezhetők a Qashqai-szerű hátsó fényszórók:

Kezdetben 1,5-ös és 1,6-os erőforrásokkal kínálták az SUV-t, majd a 2014-es ráncfelvarrást követően bevezették a palettába az 1,2-es 115 lóerős DIG-T motort is, emellett megjelent az erőteljesebb Nismo is a kínálatban.

A Nissan Juke Nismo RS a jelenlegi legerősebb változat, 1,6 literes 218 lóerős DIG-T erőforrást használ, melyet a Qashqaitól kölcsönzött.

4. Mercedes-Benz GLA – a nőiesen elegáns

Egy kedves barátnőm álomautója. Úgy véli, saját- és leendő családja számára ez volna a legideálisabb jármű. 2014 óta készítik, a BMW X1 és az Audi Q3 riválisaként látott napvilágot. A Mercedes ranglétráján a már nem gyártott GLK és a GLC között foglal helyet.

A legfrissebb modell újfejlesztésű 4MATIC összkerékhajtást kapott, hogy ne csak az aszfalton, hanem terepen is egyaránt élvezetessé tehesse az utazást. A vásárlók jelenleg a Style, az Urban és az AMG Line felszereltségi változatok közül válogathatnak, a motoropciók közt pedig dízelesek és benzinesek egyaránt sorakoznak. Előbbiek közé a 180 d (1,5 liter), a 200 d és a 220 d (2,15 liter) tartoznak, opcionálisan négykerékhajtással egészülnek ki. A benzinesek közt a GLA 180-at (1,6 liter), a GLA 200-at (1,6 liter), a 220-at, 250-et, valamint az AMG GLA 45 4MATIC-ot találod, ezek mindegyike 2,0 literes turbómotorral szerelt. Az AMG kivitel 6000-res fordulatnál 381 lóerőt teljesít, 7 fokozatú duplakuplungos automata váltóval érhető el.

5. Mazda CX-5 – oviba járós, kirándulós

Nos, a CX-5 esetében egy pillanatig sem kell a helykínálat miatt aggódnod, még akkor sem, ha többgyerekes családanya vagy. Adri szavaival élve:

„No, de ha ott sipákol 3 kölök a hátsó ülésen, be kell vásárolni, a kutyát is tenni kell valahova és hazafelé még apát is felveszik, mert lehalt a céges szedán, akkor bizony marha jól jön ez a nagy tehén.”

Nem olyan régen volt lehetőségünk letesztelni a legújabb verziót a gigászi SUV-ből. Az autó többek között a legújabb Skyactiv technológiában is részesült, mi viszont rendhagyó módon nem a szemet gyönyörködtető Soul Red Crysral, hanem a varázslatos Machine Grey szürke színben vettük kezünk alá a 19 colos könnyűfém felniken guruló járművet.

Háromféle 2,5 literes benzinmotorral lehet hozzájutni a CX-5-ökhöz, ezek rendkívül jó kibocsátási értékekkel rendelkeznek, nullszáz gyorsulásuk 10 másodperc feletti értékeket képvisel. Gyári adatok szerint az SUV a hatalmas bódéjával kombináltan nem fogyaszt többet 6,8 liternél.