2019. június 09. | 19:42

8 versenyzőt utasított maga mögé a pályán 18 éves tehetség

Keszthelyi Vivien beugróként lehetőséget kapott, hogy az olaszországi Misanóban versenyen is megmérettethesse magát. Ez volt a harmadik W Series futam, melynek keretein belül hétről hétre kizárólag hölgyek mérik össze erejüket Forma-3-as autókkal.

Ahhoz képest, hogy eredetileg tartalékosként kapott lehetőséget a magyar tehetség, nem is rossz, hogy már másodszor állhatott rajthoz. A belgiumi Zolderben sajnos egy baleset okán 2 kört követően kiállni kényszerült, most azonban teljesítette mind a 20 kört, nem is akárhogyan.

A kvalifikáción a 11. helyen zárt a 19 fős mezőnyben, ami egész jónak számít. A futamon aztán sikerült egy helyet előrelépnie és a 10. helyen zárt, ami ugyanúgy pontot ér, mint a Forma-1-ben, lévén, hogy a pontozás a W Series futamain teljesen azonos a királykategóriával. Nem volt egyébként messze a nyolcadik helytől sem, egy másodpercen belül futott be hozzá képest. A futamot a brit Jamie Chadwick nyerte, aki már másodszor bizonyult a legjobbnak az idény során, másodikként a holland Beitske Vissert intették le, míg a dobogó alsó fokát a liechtensteini Fabianne Wohlwend csípte meg.

Sokan csípkelődnek Keszthelyi Vivien teljesítménye kapcsán, ám ezúttal nehéz lesz fogást találni rajta. A magyar pilóta ugyanis épp olyan versesanyautóval közlekedett, mint a többiek, tehát technikai fölényben nem volt másokkal szemben. A 19 résztvevőből 18-an befejezték a futamot, ami azt jelenti, hogy nyolc hölgyet a pályán tartott maga mögött Vivien.

Jamie Chadwicket 32:45.929-es idővel intették le, míg Vivien 33:15.389 alatt teljesítette a 20 kört, ami közel fél perces lemaradást jelent. Ez viszonylag soknak tűnik, de ha nem a közvetlen élmezőnyhöz hasonlítja össze az ember a magyar hölgy teljesítményét, hanem mondjuk az ötödik Vicky Piriához, máris csak 15 másodperc a lemaradás, ami kevesebb, mint körönként egy másodperc. Ez nem az a különbség, amit fejlődéssel ne lehetne lefaragni. Azt is érdemes megjegyezni, hogy Vivien az utolsó, futamot befejezett pilótára, Naomi Schiffre jó 11 másodpercet vert.

„Akadtak problémák a hétvégén, de ez természetes a technikai sportokban. A fékerőszabályzóval egész hétvégén gondok voltak, míg a kormányon a második körtől elment a kijelző. Ez azt jelenti, hogy úgymond „vakon”, mindenféle részadat nélkül kellett teljesítenem a versenyt. Nehéz volt, mert nagyon együtt volt a mezőny, a mögöttem majdnem 20 percig autózó Naomi Schiffre pedig folyamatosan figyelnem kellett, mert fél másodpercen belül volt. Rendkívüli öröm számomra, hogy az első teljesített versenyemen sikerült a pontszerzés, és remélem, hogy legközelebb is lesz lehetőségem bizonyítani. Ezt a sikert minden honfitársamnak ajánlom. Kövessék az álmukat, mert ha valaki a nap minden percében keményen dolgozik, akkor végül eléri a hőn áhított célt” – nyilatkozta Keszthelyi Vivien.

„Nem lehet egyik napról a másikra feljutni a csúcsra. Ezek az eredmények arra biztatnak, hogy jó úton járok, de tudom, hogy még rengeteg versenytapasztalatra van szükségem. Pontosan azért csatlakoztam a W Series-hez, hogy a lehető leggyorsabban fejlődhessek, a munka pedig nem holnap, vagy holnap után, hanem már ma folytatódik. Nincs megállás, de ezért is imádom ezt a sportot” - tette hozzá a magyar pilóta.

Az összetettben Jamie Chadwick és Beitske Visser között várható, hogy eldől a bajnoki cím sorsa. Jelenleg a brit hölgy vezet, előnye 13 pont, ám még három futam hátra van, a Norisring, Assen és Brands Hatch, szóval még egyáltalán nem lefutott a történet.