2022. november 15. | 11:15

A hajmeresztő manővert nem szándékosan csinálta, de végül is jól jött ki a dologból a fiatal versenyző.

Bár azt gondolnánk, hogy a gyorsulási versenyzés mennyire egyszerű műfaj, pedig messze nem. Időnként előfordulnak balesetek, van, hogy felrobban egy-egy motor vagy elrepül a dragster autó. Egy 26 éves versenyzővel is az utóbbi történt nem rég.

Taylor Vetter autójával a Top Alcohol dragsterek kategóriájában indult és egyik versenyén elvesztette az irányítását járműve felett. Először az oldalára borult, majd a védőfalon csúszva is haladt pár métert.

A videó nem adja vissza, hogy mennyire gyorsak ezek a jármű-szerűségek. A kontrollvesztés már a cél előtt, a borulás már utána történt, de azt érdemes megjegyezni, hogy azon áthaladva 247,25 mérföld/órával haladt, ami átszámolva közel 400 km/óra.

Tehát innen kellett megállnia a felborult versenyzőnek, amiben szinte csak az ernyői és a súrlódás segített. Az eset ellenére mégis sértetlenül szált ki a versenyző és a körei is olyan jól sikerült, hogy a korábbi bajnok ellenfelét is legyőzte. A dobogóra saját lábán állhatott fel és ünnepelhette a győzelmét.

Nem ez volt mostanában az első falramászós eset. Nemrég egy őrült NASCAR pilóta döntött úgy, hogy videójátékos módszertannal a falon végigcsúszva húz be egy utolsó kanyart a cél előtt. A művelet olyan jól sikerült, hogy 5 helyezéssel feljebb került, amivel tovább jutott és azóta az autóját a legendák csarnokába is ki szeretnék állítani.