2019. március 16. | 14:08

A 2019-ben megújult Nissan Micra tényleg jól néz ki és ha jót akarsz magadnak, akkor minimum a 100 lovas motorral fogod megvenni

A Nissan Micráról talán a legtöbb autóőrültnek a 2003 óta gyártott, pápaszemes, kissé amorf forma jut először eszébe. Én feszélyezve éreztem volna magam abban a Micrában, sok női ismerősöm viszont él-hal érte. A női agy megértéshez egy újabb évezred is kevés lenne, szerencsére a Nissan Micra is megújult, és az ötödik generáció (K14) már egészen karakán külsőt kapott. Az immáron a franciaországi Flinsben, a IV-es Clio helyén készülő új Micra idén egy facelifttel is megajándékozott minket, ám ez közel sem a megjelenésén változtatott. A lényeg a motorháztető alatt rejlik, most pedig megtudhatod, miért szeretik a KFC-futárok a Nissan újdonságát!

Nissan Micra – végre vagány

A bevezetőben már említett cuki orrszerkezet a múlté, végre egy igazán merész, agresszív kinézetet kapott a Nissan kisautója, mely némi sportossággal is kecsegtet. V-alakú vastag krómkeret foglalja magában a 3D-nyomtatással készült, üveg mögé rejtett emblémát, ami felett az orrkamarát találhatod. 3999 mm hosszú, 1743 széles és 1455 mm magas a Nissan Micra, 17,4 centivel hosszabb, közel 8 centivel szélesebb és 5,5-tel alacsonyabb felejthető elődjéhez képest.

Nissan Micra - Teszt Alapjárat

Kicsit támadó menyét feje van, ha közvetlenül szemből, közelről tekinted az autót, de az összhatás egészen jól kiadja a hullámzó övvonallal, a lebegő tetővel és az ügyesen elrejtett hátsó kilincsekkel együtt. Tesztautónk N-Connecta felszereltségben (Tekna alatt eggyel) került hozzánk fekete színcsomaggal, elektromosan állítható, behajtható és fűthető külső tükrökkel, LED-es irányjelzőkkel és a 17-e-s Perso alufelnikkel, amik szintén sokat javítanak az összképen.

Nissan Micra – a beltér is frissült

Az előző generáció kabinjának minőségére elég sok negatív visszajelzés érkezett, de szerencsénkre ez a K14-essel valamelyest javult. A kemény ajtókárpitokon már nem lepődőm meg, a műszerfalon végig húzódó világos, gumiszerű betét viszont egészen jól mutat és tartósságot sugall. A 7 colos érintőkijelző szépen beleolvad a már említett felületbe, ezen jelenik meg a faceliftes Micra egyik újdonsága, a NissanConnect Infotainment rendszer, amely már kezeli az Apple CarPlayt és Android Autot, személyre szabható a nyitóképernyő, valós időben frissülő navigációs adatokkal és autókeresővel is szolgál.

Nissan Micra - Teszt Alapjárat

A 385 000 forintos Tech Csomag Plus tartalmazza a Bose audiórendszert, aminek egyik hangszórója a sofőrülés fejtámlájában kapott helyet. Van 360 fokos parkolási segédünk kissé gagyi felbontással, holttérfigyeléssel és ide tartozik még a kulcsnélküli indítás is. Alapáron visszagurulásgátlóval van szerelve a Micra, a fűthető első ülésekért viszont 65 000 forintot kell pluszban kicsengetni.

Nissan Micra - Teszt Alapjárat

A csak ötajtós kivitelben kérhető Micra tengelytávja 7 centivel növekedett, de a hátsó térben így sem lett érezhetően nagyobb a helykínálat, cserébe a kurblis hátsó ablakok helyett végre van lehetőség elektromos mozgatásra. A hátsó ülések teljesen síkba nem hajthatók, alaphelyzetben 300 literes, lehajtva viszont 1004 literre bővíthető a csomagtér.

Nissan Micra – kereken 100 lóerő

A Nissan Micránál immáron minden felszereltségi szinten elérhető a Renault fejlesztésű, 1.0 literes IG-T háromhengeres, turbós benzinmotor. Ez gyakorlatilag a szintén háromhengeres, 0.9 literes, 90 lóerős motort váltotta, de ezzel együtt a szívó-ezres 71 lóerős és a 90 lóerős 1.5-ös dCi motort is elfelejtheted.

Nissan Micra - Teszt Alapjárat

A lóerőszám tehát tízzel, a nyomaték 20 Nm-rel nőtt, így 160 Nm-t produkál tesztautónkban a háromhengeres kedvezőbb CO2-kibocsátás és a gazdaságosabb üzem mellett. Alapvetően nincs baj az erőforrással, nyilván fordulaton megjön a háromhengeres jellegzetes hangja, de gondtalanul mozgatja a kasztnit, városban nem érheti semmiféle hátrány a Micra vezetőjét. Viszont furcsaság, hogy a váltások között egy pillanatra felugrik a fordulatszámmérő, ami a kis köbcentis motorhoz képest nagy lendkeréknek tudható be. Eleinte zavaró lehet annak, aki egyáltalán észreveszi, de lehet vele élni hosszú távon.

Nissan Micra - Teszt Alapjárat

Eddig csak ötfokozatú váltókkal volt kapható a Micra, de immáron fokozatmentes CVT-váltó is kérhető hozzá, ami az X-Tronic nevet viseli. Azt gondolnám, hogy egy ilyen városi kisautónál felesleges automatára költeni, de nyilván a női felhasználók örülnének egy semlegesen működő, könnyű és kényelmes használatot eredményező automatának.

Nissan Micra - Teszt Alapjárat

Megemlíteném még a motorpalettában helyet kapó új turbómotort, ami a Renault-Mercedes által kifejlesztett 1,33-as, négyhengeres darabolásából készült el. 1.0 literes 117 lóerős, háromhengeres egység 117 lóerővel, 180 Nm-es nyomatékkal (padlógázon, túltöltéssel 200-at is tud). Ez a modell már hatos manuálissal készül, 10 mm-rel ültetett felfüggesztést, módosított futóműhangolást, közvetlenebb kormányáttételt, valamint 17 colos keréktárcsákat adnak hozzá. Ezt hívják Micra N-Sportnak!

Nissan Micra – hozza az elvárhatót

A Nissan Micra esetében egy könnyű és áramvonalas autóról beszélhetünk, a 100 lóerővel megtámogatva pedig tényleg lendületesen lehet vele közlekedni. A jó fogású, lecsapott aljú kormánnyal igazán kezes, a fékek új autóhoz hűen pengések, igaz hátul dobfékek teljesítenek szolgálatot. A felfüggesztés nem éreztet semmilyen negatív hatást, boldogan repked a kátyúk felett, hiszen képes arra, hogy finom fékezésekkel csillapítja az úthibák hatásait, úgynevezett aktív karosszéria szabályozást végez. A manuális váltó hosszú úton jár és nem is túl pontos, de még mindig ezt támogatom, hiszen egy ilyen városi kisautónál fontos, hogy a sofőr találja meg a megfelelő fordulatot, ami a dinamikus városi közlekedésben nélkülözhetetlen.

Nissan Micra - Teszt Alapjárat

Ami jó hír, hogy a ráfutásos baleseteket automatikus vészfékezéssel megelőző rendszer alapfelszerelésnek számít minden Micrában, ezen felül kérhető hozzá sávtartó és gyalosog-felismerést tartalmazó biztonsági csomag, melyekkel ötcsillagos töréstesztet ért el a kisautó.

Nissan Micra ár és összegezve

Összegezve, a Nissan Micra egy szerethető, egyszerű, most már vállalható külsejű autó, ami azért a turbós motorokkal képes a kelleténél többet fogyasztani. Cserébe viszont van benne kurázsi és a 2019-es ráncfelvarrással a jó ár-érték arányú, városi kisautó címre nagy eséllyel pályázik. Ha igazán fontos a fogyasztás, akkor kérheted 71 lóerős szívómotorral ami a Visia+ felszereltséggel 3 819 000 forinttól hazavihető, tesztautónk a 100 lóerős turbómotorral, számos extrával valahol 5 000 000 forint környékén áll meg (listaára 4 652 000 Ft).

Nissan Micra (K14) 1.0 IG-T - 2019

  • Lökettérfogat: 999 cm3
  • Hengerek/szelepek: 3/12
  • Max. teljesítmény: 100 LE 5000/perc
  • Max. forgatónyomaték: 160 Nm 2750/perc
  • Hossz./szél./mag.: 3999/1743/1455 mm
  • Tengelytáv: 2525 mm
  • Saját tömeg: 1200 kg
  • Városi fogyasztás: 5,6 l
  • Országúti fogyasztás: 4,0 l
  • Vegyes fogyasztás: 4,6 l
  • Tesztfogyasztás: 7,3 l
  • CO2 kibocsátás: 105 g/km
  • Végsebesség: 184 km/h
  • 0-100: 10,9 s