Egy Ladán demonstrálták, milyen veszélyeket rejt magában, ha a kerékcsapágy nem olyan állapotú, amilyennek lennie kell.
Nem ez az első eset, hogy a Garage 54 csapata egy érdekes/őrült kísérletet hajtott végre. Elég csak arra gondolni, amikor négy darab lendkereket szereltek egy Ladába, vagy amikor betonból készítettek kereket.
Ebben a videóban azt próbálták ki, mi történik akkor, ha egy Lada kerékcsapágyával mostoha módon bánnak. A futómű egyik fontos alkatrészéről van szó, amelyre ugyanúgy figyelni kell, mint a szilentekre és gömbcsuklókra.
Különböző kínzásoknak vetették alá a kerékcsapágyat, mert arra voltak kíváncsiak, hova vezet, ha nem megfelelő a zsírzása vagy túlságosan meg van húzva az alkatrész. Sokan ráadásul a védőkupakot sem teszik vissza a csapágyra a kerék felhelyezése után.
Egy ponton annyira nyüstölték a kerékcsapágyat, hogy az felhevült és szétdurrant, ezzel a féktárcsát is széttörte. A kerék pedig nem éppen természetes pozícióban állt a Ladán. Az erről készült videót itt lehet megnézni:
Garage54