2019. március 28. | 11:19

A szedán, dízeles kivitel után most kezeim közé került a benzines Mazda 6 sportkombi, amiben ismét nem csalódtam

A Mazda egyszerűen nem tud rossz autót gyártani. Ezt már milliószor mondtam el, és továbbra is tartom magam ahhoz, hogy bár az egyik legsportosabb és ikonikusabb, valamint egyben a legkisebb Mazda modellből szálltam át az egyik legújabb, legnagyobb és legmodernebbe, mégis elkísért az a jól megszokott Mazda érzés. Az érzés, amikor beülök a kocsiba és úgy érzem haza értem.

Nem szeretnék ismételten vak áradozásba kezdeni, de tényleg imádtam az összes eddigi Mazdát, amiben ültem. A KODO formanyelv gyakorlatilag az összes modellen működik, nem kivétel ez alól a 6-os kombi kiadása sem. Az alapból is elegáns és lendületes vonalvezetéshez tökéletesen illesztették hozzá a japánok a hosszabb hátsófertályt, és nem törték meg a kocsi alapvető vonalvezetését.

Mazda 6 Sportkombi - megismerted, megszeretted, egy örök családi kedvenc

A 2002-ben a családi 626-ost váltó 6-os modell - amely a mai napig a G jelölésű padlólemezre épül - 6. generációjának ráncfelvarrott és hosszított verziójáról van szó. A korábban már megismert szedán után most egy igazán hosszú útra indultunk a sportos kombi társaságában, egészen Svájcba, a Genfi Autószalonig utaztunk együtt és vissza. Ez közel 3000 km-es út megtételét jelenti, ami idő alatt bőven volt alkalmam kipróbálni minden apróságot, amit csak találok, és kiismerni az autót mindenféle élethelyzetben.

Mazda 6 Sportkombi Teszt - Alapjárat

Mazda 6 Sportkombi - kellemesen hosszú megjelenés

Bevallom őszintén először egy kicsit ódzkodtam a kombi kivitel miatt, amilyen rettentően kicsi az MX-5, olyan végtelenül hosszúnak tűnik a 6-os kombi kiadása. Rendesen messze néz az ember, ha hátra tekint, és olyan érzése támad, mintha az autónak nem is lenne vége. A KODO: a mozgás lelke dizájnnyelv a kombi harmadik ablakainak tájékán válik igazán élővé. A szedán lesarkított kialakításával szemben a wagon utolsó, oldalsó ablakai a KODO szimbólum hirtelen vonását idézik, és ízlésesen, kissé szolidabban, hosszabban fejeződik be, mégis tartják az alapvető formát.

Mazda 6 Sportkombi Teszt - Alapjárat

A tesztpéldány ráadásul a Mazda csodaszép Soul Red Crystal fényezéssel érkezett, amivel egy feltűnő, de nem hivalkodó jelenséggé alakul az egyébként meghökkentően méretes járgány. Az orrészt tekintve ugyanazok a változások figyelhetőek meg, mint a szedán esetében. Tehát a frissített hűtőrács, a lámpák alá helyezett, szemöldökként végighúzott krómcsík, a kissé morcosabbra formált „szemek” és a még élesebb és egyszerre letisztult vonalak jellemzik.

Mazda 6 Sportkombi Teszt - Alapjárat

A kombi esetében sem beszélhetek hirtelen kitüremkedésekről, vagy elütő színű kasztni elemekről. A végtelenségig tökéletesített és határozott küllembe egyáltalán nem rondít bele a hosszú farrész. Kellemesen zárja oldalról az összképet és nem lép ki a mozgás lelkének varázsa alól. A megnövelt kipufogóvégek is jelen vannak, és 17-től 19 colos méretig választható új Mazda felnik is elérhetőek a kombihoz.

Mazda 6 Sportkombi – vaj belső, amitől elolvadsz

Minden gépjárművek istenére esküszöm, én nem szeretem a bézs és más világos színű belső tereket. Ebben az esetben sem ezt választanám, ha magamnak kellene konfigurálnom az autót, hiszen könnyen koszolódik, minden azonnal látszik rajta, ráadásul az összes ruhám fekete, és bárki bármit mond, létezik olyan, hogy egy farmer megfog egy ülést. Természetesen ehhez rengeteg sok időre és használatra van szükség, de véleményem szerint a világos belsők nem időtállóak annyira, mint a sötétebb kiadások.

Mazda 6 Sportkombi Teszt - Alapjárat

Minden esetre szépnek nagyon szép. Elegáns is, de egy családi kombi esetében, ahol jó eséllyel gyermekek is fognak utazni a gépben, nem biztos, hogy a legjobb választás. Hogy ne csak az ellenérzésem hangsúlyozzam, mindenképpen szeretnék szót ejteni arról, hogy bár számomra idegen mégis nagyon kellemes a belső tér ennyire világos kivitelezése, megnyitja a teret, tágas érzést ad az embernek.

Mazda 6 Sportkombi Teszt - Alapjárat

És a kombi valóban tágas is, elöl és hátul egyaránt még Márk is kényelmesen elterülhetett, nekem egyenesen nagynak minősül és még úgy is rengeteg hely maradt mögöttem, hogy teljesen kinyújtott lábakkal tudtam ülni elől. Egyszóval a 6-os kombi hatalmas, de nem kényelmetlenül tágas. Személy szerint nagyon utálom, ha hajolgatnom kell mindenért egy autóban. Itt viszont nem volt ilyen problémám, a japán gyártó kifejezetten büszke arra, hogy a lehető legemberközpontúbb beltereket és ergonómiai megoldásokat alakítják ki.

Mazda 6 Sportkombi Teszt - Alapjárat

Az anyaghasználat és a felületek szépek, nyoma sincs a kopogós műanyagnak. Mindenhol bőr és króm valamint puha plüssös kárpitok találhatóak. A műszerfal és a vezérlő felületek kialakítása is egyezik a kombi és a szedán kiadásban. Itt is 8 colos infotainment rendszer lesi az utas igényeit, az első üléseken hűtés és fűtés gondoskodik egyaránt a megfelelő hőmérsékletről. A hátsó ülésekben ezzel szemben csak fűtés található.

Mazda 6 Sportkombi Teszt - Alapjárat

A gyártó biztosít az „internetfüggő korszak” embereinek 4 db USB portot is, amelyből kettő az első, kettő pedig a hátsó könyöklőben helyezkedik el, ezzel gondoskodva arról, hogy még véletlenül se maradj offline a külvilág számára holmi telefonlemerülés miatt. A nálam lévő Revolution Plus felszereltségben már Bose hangrendszer dübörög és biztosít tökéletes hangzást bármilyen zenei műfajban. Apropó zene, természetesen az egész rendszer bluetooth-szal csatlakozik a készülékedhez, így teljes szabadságot biztosít a szórakozáshoz.

Mazda 6 Sportkombi – azt hinnéd olyan lesz, mint egy buszban, de mégsem olyan

Elérkeztem a legérezhetőbb és legkézenfekvőbb részéhez cikkemnek, ahonnan is teljesen ketté válik a szedán és a kombi érzete. A szedánban egy 2.2 literes dízeles erőforrást próbáltam ki, jelen esetben pedig egy 2.5 literes 194 lóerős, 258 Nm-t teljesítő benzinest. Meg kell mondjam, bár egyikbe sem tudok érdemben belekötni, mégis a dízeles váltóhangolása nekem valamivel jobban bejött. A benzines ezzel szemben szerintem néhol későn vált, én már eltenném amikor ő észbe kap.

Mazda 6 Sportkombi Teszt - Alapjárat

Természetesen hülyeség egy lapon említeni a két váltó működését, viszont, ha csak a vezetési élményre koncentrálok akkor a fenti meglátásom van. A futómű hangolása mind a két kivitel esetében és a Mazdától már jól megszokottan sportosabb mint riválisaiké. A gyártó rettentően figyel arra, hogy a vezetés élmény legyen még a rengeteg támogató rendszerrel együtt is. A kormány közvetlen, szintúgy a gázpedál is. Minden apró mozdulatodra reagál az autó, és nem is rosszul teszi ezt.

Mazda 6 Sportkombi Teszt - Alapjárat

Nyoma sem volt a kombi méretből adódó nehézkes mozgásnak, a frissített felfüggesztés és futómű jól bizonyítja, hogy egy közel 5 méter hosszú járgánnyal is lehet lendületesen és élvezetesen autózni. Nekem legalábbis sikerült. A fogyasztás is kifejezetten kedvező a nagyköbcentis, szívó benzinestől: autópályás használattal 8 liter alá tudtunk menni, városban viszont a 10 literhez közelít, viszont ott a tudat a fejünkben, hogy egy előre láthatóan is megbízható egységgel van dolgunk.

Mazda 6 Sportkombi ár és összegezve

A 3000 kilométeres, brutál utazás és az azt megelőző 3 napos használat után azt tudom mondani, hogy megint a kezeim közé engedtek egy Mazdát, és megint úgy érzem, hogy minden további nélkül verném a kis hátsóm a földhöz, ha birtokolhatnék egyet. A Jinba Ittai és a KODO szellemiség nem csupán marketing duma a japán gyártónál. Ők hozzák, amit ígérnek, és sosem ígérnek olyat, ami teljesíthetetlen. A sportkombi változatot kifejezetten nagy családosoknak, vagy több fővel sokat utazónak ajánlanám. Minden megvan benne, ami egy üzleti út kényelméhez szükséges, de ha kell, a csomagtartó elnyeli a gyerek biciklijét is, vagy a sícuccot. Dinamikus, mégis kiegyensúlyozott utazás mind a sofőr mind az utasok számára, és a fogyasztásától sem kell hanyatt esni.

Mazda 6 Sportkombi 2.5 Skyactiv-G (2018)

  • Lökettérfogat: 2488 cm3
  • Hengerek/szelepek: 4/16
  • Teljesítmény: 194 LE / 6000
  • Forgatónyomaték: 258 Nm / 4000
  • Hossz./szél./mag.: 4805/1840/1480 mm
  • Tengelytáv: 2750 mm
  • Saját tömeg: 1466-1535 kg
  • Országúti fogyasztás: 4,5 l / 100 km
  • Városi fogyasztás: 8,9 l / 100 km
  • Vegyes fogyasztás: 5,6 l /100 km
  • Tesztfogyasztás: 8,1 l /100 km
  • CO2-kibocsátás: 1156 g/km
  • Végsebesség: 223 km/h
  • 0-100: 8,1 s